Coraz bliżej przebudowy Fabrycznej. Wygląda na to, że będzie taniej niż zakładano…

0

LESZNOWOLA Osiem firm przystąpiło do przetargu na wybudowanie ul. Fabrycznej w Łoziskach. Najniższą cenę, nieco ponad 21,3 mln zł zaproponował Fal-Bruk. Jest to o 11 mln zł taniej od ceny kosztorysowej…


Mimo że gmina przeznaczyła na realizację zamówienia ponad 32,3 mln zł, żadna ze złożonych ofert nie przekroczyła 30 mln zł. Do 8 kwietnia Fal-Bruk ma uzupełnić dokumentację i wykazać, że jest w stanie wybudować Fabryczną (od linii kolejowej do ul. Postępu) za wskazaną kwotę. Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu dojdzie też do podpisania umowy. Inwestycja, na którą gmina uzyskała unijne dofinansowanie, ma zostać zrealizowana do końca roku. Wcześniej LPK ułoży wzdłuż drogi sieć wodociągową. Prace związane z budową wodociągu już się zaczęły.

Zadanie obejmie rozbudowę nawierzchni drogi (jezdnia z betonu asfaltowego), budowę ciągu pieszo-rowerowego z kostki, budowę kanalizacji deszczowej, wykonanie oświetlenia ulicznego, przebudowę sieci elektroenergetycznej i linii teletechnicznej wraz z budową kanału technologicznego i przebudową sieci gazowej.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię