Czy w domu rekolekcyjnym „Dobry zakątek” wydarzył się cud?

2

KONSTANCIN-JEZIORNA Dom rekolekcyjno-wypoczynkowy „Dobry zakątek” przy ulicy Słowackiego 8 być może doświadczył cudu eucharystycznego, bo na hostii, która wcześniej upadła na stopień ołtarza, ukazała się czerwona plamka w kształcie krzyża. O całym zdarzeniu poinformowało w poniedziałek Radio Dla Ciebie


Całą sytuację, związaną z domniemanym cudem eucharystycznym, opowiedział ksiądz Bogusław Jankowski, dyrektor domu rekolekcyjnego. Niezwykłe zdarzenie miało swój początek 10 września podczas mszy świętej. To właśnie wtedy hostia wypadła księdzu z ręki. Niedługo potem, zgodnie z procedurą kościelną, została umieszczona w naczyniu liturgicznym z wodą, w którym miała się rozpuścić. Po tygodniu okazało się, że hostia rozpuściła się w minimalnym stopniu. Jednak nie to było w tym wszystkim najdziwniejsze, tylko niewielka czerwona plamka w kształcie krzyża, która objawiła się na jej boku. Być może jest to drobina krwi Jezusa Chrystusa. Teraz niezwykła hostia ma zostać poddana badaniom.
Nie chcę absolutnie niczego wyrokować, dlatego że od tego są władze kościelne i badania lekarskie – podkreślał w rozmowie z RDC ksiądz Bogusław Jankowski.
Niezwykłe odkrycie zostało już przekazane do Kurii Warszawskiej. Próbowaliśmy zadań księdzu Jankowskiemu kilka pytań dotyczących całej sytuacji oraz cudu, który być może dokonał się w domu rekolekcyjnym „Dobry zakątek”, ale zostaliśmy odesłani do Kurii Warszawskiej. Na pytanie jak długo Kuria może badać hostię pod kątem ewentualnego cudu rzecznik prasowy, ksiądz Przemysław Śliwiński poinformował, że Kuria nie prowadzi takowych badań.
– Zrobi to wyznaczona placówka naukowa – wyjaśnia dodając, że nie wie jak długo potrwają badania.

TW

Fot. Dom rekolekcyjny „Dobry zakątek”

2 KOMENTARZE

 1. „Na pytanie jak długo Kuria może badać hostię pod kątem ewentualnego cudu rzecznik prasowy, ksiądz Przemysław Śliwiński poinformował, że Kuria nie prowadzi takowych badań.
  – Zrobi to wyznaczona placówka naukowa – wyjaśnia”
  ==========================================
  Placówka naukowa od badania cudów?!
  Najprawdopodobniej tego typu „placówki naukowe” istnieją tylko w Polsce i na 100% są na utrzymaniu Państwa Polskiego, czyli jego obywateli.
  Mogłyby istnieć także w Watykanie, ale tam rządzący są z pewnością zbyt mądrzy na to, żeby wydawać pieniądze na jakieś głupoty, brednie i wariackie rojenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię