Dzieci Kuby Sienkiewicza muzyczną nadzieją Piaseczna?

3

PIASECZNO W Domu Kultury w Piasecznie wystąpił Kwiat Jabłoni – bratersko-siostrzany duet wykonujący elektroniczny folk. Już dawno nie było tu koncertu, który bez najmniejszego trudu zapełniłby salę publiką złożoną głównie z młodych ludzi

Kim są Jacek i Katarzyna Sienkiewicz? To dzieci Kuby Sienkiewicza – powszechnie znanego i cenionego lidera zespołu Elektryczne Gitary. Swoje pierwsze muzyczne szlify stawiali właśnie u boka ojca, wspierając go w koncertach – między innymi w piaseczyńskiej „Ósemce“ w 2011 roku. Trzeba jednak wyraźnie podkreślić, że ich autorska twórczość nie ma wiele wspólnego z Elektrycznymi Gitarami. Jest to granie zdecydowanie bardziej kameralne, ale z ciekawym pomysłem wykorzystującym współbrzmienie wokali męskiego i żeńskiego, a w warstwie instrumentalnej – fortepianu (Katarzyna Sienkiewicz) i mandoliny (Jacek Sienkiewicz) z lekką domieszką elektroniki.

Pomimo dość subtelnego charakteru ich grania, nie jest ono bynajmniej pozbawione przebojowości. Świadczy o tym zwłaszcza debiutancki utwór duetu „Dziś późno pójdę spać”, który ma już ponad cztery miliony odsłon na youtube. Z ciepłym przyjęciem spotkała się również piosenka „Niemożliwe”. Premiera debiutanckiej płyty „Kwiatu jabłoni”, który działa oficjalnie od marca, zaplanowana jest na początek przyszłego roku. Czy dzieci Kuby Sienkiewicza przebiją popularnością swojego ojca? Czas pokaże.

Grzegorz Tylec

 

3 KOMENTARZE

  1. :)) Kurde brawo? Gdyby nie kasa(w tym wypadku tatusia),a w poprzednim kogo…? To kto by poza gosposią to słyszał-pomińmy słowo polubił bo to nawet dla głuchego nie jest abstrakcją

    • No jakoś tara nie odsłuchuję ich kawałka kilka milionów wiec przestań pier….ć . Typowa Polska zazdrość . Przecież teraz każdy może nagrać coś i wstawić na YouTube i jeśli ludzie to złapią to masz mały lub większy sukces 🙂 cieszę się ze młodzi ludzie grają ambitną muzykę. Ja wychowałem się na kawałkach ich ojca i mam nadzieje ze moje dzieci sięgną do ich twórczości .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię