Gmina inwestuje milion w ośrodek sportu

2

GÓRA KALWARIA Na terenie kompleksu Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Szkolnej w Baniosze powstanie budynek dla korzystających z obiektów. Będzie mieścił szatnie, łazienki, salkę konferencyjną, magazyn i kotłownię.

Cieszy się z tego faktu przede wszystkim klub piłkarski Orzeł.  On tutaj trenuje i rozgrywa mecze, a nie ma zaplecza, gdzie zawodnicy mogliby się np. przebrać. Aktualnie taką rolę pełni sąsiednia szkoła.
Nowy budynek będzie mieścić: szatnie, łazienki, salkę konferencyjną, magazyn i kotłownię. Gmina Góra Kalwaria zleciła jego wykonanie, podpisując dzisiaj umowę z firmą Archibud z Radomia (podpisy złożyli burmistrz Arkadiusz Strzyżewski i prezes przedsiębiorstwa Małgorzata Pluta).

Wykonawca zainkasuje niespełna 1,1 mln zł. Przedsięwzięcie ma się rozpocząć w kwietniu i zostać zrealizowane do końca listopada.

To inwestycja niezbędna dla Orła. Wierzę, że dzięki niej klub poczyni kolejny postęp i awansuje do czwartej ligi. Firmie wykonawczej natomiast życzę dobrej pogody w czasie prac – powiedział burmistrz Strzyżewski.

Świadkami podpisania umowy byli wiceprezes Orła Piotr Bednarski i radny z Baniochy Łukasz Baran (obaj grają w drugiej drużynie klubu).

Świadkami podpisania umowy byli wiceprezes Orła Piotr Bednarski i radny z Baniochy Łukasz Baran. Obaj grają w drugiej drużynie klubu.

To wielki dzień w historii naszego Orzełka – komentuje Łukasz Baran. – Jesteśmy bardzo szczęśliwi i chcielibyśmy w imieniu całej społeczności klubu podziękować wszystkim, którzy doprowadzili do rozpoczęcia inwestycji, szczególnie panu burmistrzowi.
Na koniec spotkania wiceprezes Bednarski wręczył przedstawicielom wykonawcy piłkę z herbem Orła.

Źródło:gorakalwaria.pl

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię