Gmina rozmawia z Arche na temat zabudowy terenów po dawnej fabryce papieru

2

KONSTANCIN-JEZIORNA Arche cały czas chce budować budynki wielorodzinne na terenach po dawnej fabryce papieru w Mirkowie. Niedawno doszło do spotkania z burmistrzem, podczas którego omawiano szczegóły ewentualnej inwestycji


Jak poinformował burmistrz Kazimierz Jańczuk, z pomysłu przeniesienia do Mirkowa swojej siedziby wycofała się Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych. W pierwszym etapie planowanej przez Arche inwestycji miałoby powstać 105 mieszkań w budynkach 2-, 3- i 4-kondygnacyjnych (Arche wycofało się z pomysłu budynków 7-kondygnacyjnych). Dla pierwszych mieszkańców gmina jest w stanie wydać warunki techniczne na zaopatrzenie w wodę i odbiór ścieków. Jednak potem Arche będzie musiało wybudować własne ujęcia i stację uzdatniania wody. Musi też porozumieć się z firmą Saur, która będzie odbierała ścieki. Burmistrz zadeklarował, że może pośredniczyć w tych negocjacjach.
Kolejna kwestia dotyczyła komunikacji.
Prezes Arche raz jeszcze potwierdził, że warunkiem kolejnych etapów zabudowy tego terenu będzie wybudowanie obwodnicy Konstancina-Jeziorny – mówił Kazimierz Jańczuk.
W pierwszym etapie Arche chce wybudować na tym terenie przedszkole, a w kolejnych – szkołę podstawową.
Rozmawiano też o liczbie miejsc parkingowych na jeden lokal. W ramach kompromisu ustalono, że do każdego mieszkania deweloper zagwarantuje dwa miejsca parkingowe.
Chcemy żeby ten zrujnowany teren został zagospodarowany – przekonywał burmistrz.
Dlatego uważam, że powinniśmy współpracować z Arche i starać się wypracować jak najlepsze rozwiązania.

TW

2 KOMENTARZE

  1. Proszę przejrzeć dotychczasowe dokonania Arche. Ci postawili, jak i ile gminy musiały dołożyć. Myślę, że po ich pomysłach Konstancin nie powinien być sanatorium . Zobaczycie.

  2. Co ma Jańczuk do prywatnego terenu, tylko tyle i aż tyle ile może zaszkodzić za pomocą interesownych i spolegliwych radnych. Trudniej jest odzyskać zaginione miliony i przewymiarowaną dotację, obniżyć opłatę za wywóz odpadów od mieszkańców gminy, niż przyznać się do błędów wynikających z ręcznego zarządzania gminą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię