Godziny ciszy w CH Auchan Piaseczno

4

PIASECZNO W Centrum Handlowym Auchan Piaseczno od 3 września w każdy wtorek w godzinach 15:00 – 17:00 w pasażach handlowych i w hipermarkecie będzie przyciemnione oświetlenie, a także zostaną wyłączone telewizory, muzyka oraz komunikaty płynące z głośników. To rozwiązanie ma ułatwić zakupy osobom ze spektrum autyzmu.

Akcja „Godziny ciszy” w Centrach Handlowych Auchan i hipermarketach Auchan została wprowadzona w całej Polsce z myślą o osobach ze spektrum autyzmu i zaburzeniami pokrewnymi, dla których zakupy w przestrzeni z głośną muzyką, częstymi komunikatami płynącymi z głośników i wieloma bodźcami mogą być szczególnie uciążliwe. W wybranym dniu tygodnia w godzinach popołudniowych klienci mogą robić zakupy w ciszy, przy przygaszonym oświetleniu i wyłączonych telewizorach. „Godziny ciszy” obowiązują zarówno w pasażach galerii handlowych, jak i w hipermarkecie Auchan. Dodatkowo w hipermarkecie Auchan w „Godzinach ciszy” będą wydzielane kasy pierwszeństwa.

Zaczęło się od Częstochowy
Akcję zainicjował w kwietniu 2019 roku hipermarket Auchan w Częstochowie, a następnie dołączały do niej kolejne hipermarkety oraz Centra Handlowe Auchan w całej Polsce. Od 3 września do akcji dołączą trzy obiekty w aglomeracji warszawskiej: Centrum Handlowe Auchan Piaseczno, Galeria Łomianki oraz Centrum Handlowe Auchan Modlińska. Tym samym „Godziny ciszy” będą obowiązywały 22 Centrach Handlowych Auchan oraz w krakowskiej Galerii Bronowice i podwarszawskiej Galerii Łomianki.

– Liczne zmiany, które wprowadzamy w naszych Centrach Handlowych, mają sprawić, by stały się one miejscami, w których klienci czują się komfortowo i chętnie je odwiedzają. Dokładamy starań, żeby w naszych obiektach nie było barier komunikacyjnych, a osoby szczególnie wrażliwe, m.in. na bodźce dźwiękowe i świetlne, mogły znaleźć czas na spokojne zakupy. Dlatego cieszę się, że możemy ogłosić wprowadzenie „Godzin ciszy” w obiektach Ceetrus w aglomeracji warszawskiej – mówi Aleksandra Dubrawska, lider ds. Kluczowych Klientów Działu Operacyjnego w Ceetrus, odpowiedzialna między innymi za Centrum Handlowe Auchan Piaseczno, Centrum Handlowe Auchan Modlińska i Galerię Łomianki.

– Działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, które mają na celu troskę o lokalną społeczność zajmują ważne miejsce w strategii naszej firmy. Zależy nam na tym, aby zarówno codzienna działalność naszych centrów handlowych, jak i realizowane w nich wydarzenia, aktywizowały lokalną społeczność i zapobiegały wykluczeniu jakichkolwiek grup – mówi Agnieszka Gutowska, dyrektor marketingu, lider ds. komunikacji i CSR w Ceetrus Polska, firmie która jest właścicielem i zarządcą Centrów Handlowymi Auchan.

4 KOMENTARZE

    • Przestań pisać takie głupoty bo zbiera się na …. .
      Jak byłeś dzieckiem to nie wrzeszczałeś? Ach, tak, Ty przecież byłeś najcichszym dzieckiem na kuli ziemskiej a Twoja Matylda bez 500+ się nie martwiła, że będziesz niemową?
      Co do wrzeszczących dzieci – Będą i Ci nie odpuszczą;-))) Dopóty będą wrzeszczeć, dopóki nie dorosną. Mają takie same PRAWA jak osoby “ze spektrum autyzmu i zaburzeniami pokrewnymi” i odwrotnie, co w 100% gwarantuje im Nasza KONSTYTUCJA. Paniał?

  1. Zdaję się, że cisza jest tam od dawna. Najbardziej wyżyłowane centum handlowe. Wkład zarządcy nieproporcjonalny do wyciąganych zysków. Janki nie posiadają super oferty jeżeli chodzi o sklepy, niemniej tam widać inwestycje. Ta nowa galeria chyba nigdy nie powstanie. Po co teraz kino, skoro jest już wręcz niemodne… Ponoć główna siedziba Auchan Polska, a taki wstyd… Wszystko co tylko możliwe przespali… Bum na centra handlowe również…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię