Ile trwa unieważnienie kredytu frankowego?

0
art. promocyjny

Wielu frankowiczów zastanawia się nad tym, ile trwa unieważnienie kredytu frankowego. Nic w tym dziwnego – każdy kredytobiorca chce, aby toksyczny kredyt bankowy jak najszybciej stał się tylko wspomnieniem. Sprawdź, jak długo może trwać unieważnienie kredytu CHF.

Unieważnienie kredytu frankowego – na czym polega?

Zacznijmy od krótkiego wyjaśnienia, na czym dokładnie polega unieważnienie kredytu frankowego. Otóż w przypadku unieważnienia sąd uznaje umowę kredytową za nieważną, w związku z czym traktowana jest ona w taki sposób, jakby nie obowiązywała. Po takim orzeczeniu sądu strony zobowiązane są do tego, aby zwrócić drugiej stronie otrzymane od niej środki. A zatem kredytobiorca zwraca bankowi pożyczoną kwotę, a bank oddaje kredytobiorcy wszystko, co otrzymał w ramach spłaty zobowiązania.

Nie ma wątpliwości co do tego, że w większości przypadków unieważnienie jest rozwiązaniem bardzo korzystnym dla kredytobiorców. Bardzo często frankowiczom udaje się odzyskać sporą część wpłaconego do banku kapitału. Zdarza się, że kwoty te sięgają kilkudziesięciu, a nawet kilkuset tysięcy. Pytanie tylko, jak długo trzeba czekać na unieważnienie kredytu?

Ile trwa unieważnienie kredytu frankowego?

Istnieje kilka czynników, które mogą mieć wpływ na czas trwania postępowania frankowego. Mowa tu między innymi o tym, jak wiele pozwów frankowych wpływa do danego sądu oraz o tym, w jak dużym stopniu skomplikowana jest dana sprawa. Z pewnością jednak sądy coraz sprawniej radzą sobie z orzekaniem w sprawach frankowych.

Ogromne znaczenie ma to, aby przed złożeniem pozwu przeprowadzona została bardzo dokładna analiza umowy kredytowej. Ma to wpływ na prawidłowe przygotowanie pozwu – a to z kolei ma ogromne znaczenie dla sądu. Dobrze przygotowany i uargumentowany pozew z pewnością sprawi, że całe postępowanie przebiegnie o wiele sprawniej, a czas oczekiwania na unieważnienie kredytu frankowego nie będzie tak długi.

Jeszcze do niedawna sprawy o unieważnienie kredytu frankowego potrafiły trwać kilka lat. Dziś coraz częściej zdarza się, że od złożenia pozwu do pojawienia się wyroku mija kilka lub kilkanaście miesięcy. To bardzo dobra wiadomość dla kredytobiorców, którzy zastanawiają się, ile trwa unieważnienie kredytu frankowego. Okazuje się bowiem, że czas oczekiwania na wyrok sądu nie jest już aż tak długi.

Zastanawiasz się, czy warto walczyć o unieważnienie kredytu frankowego? Sprawdź: https://frankowy-kredyt.pl/kancelaria-frankowa-piaseczno/

Warto skorzystać z profesjonalnej pomocy prawnej

Duży wpływ na to, ile trwa unieważnienie kredytu frankowego, może mieć pomoc prawna, na którą zdecyduje się kredytobiorca. Doświadczony prawnik będzie w stanie zadbać o sprawny przebieg całego postępowania, a wpływa na to między innymi poprawność złożonych dokumentów czy jasno przedstawiona argumentacja. Właśnie dlatego nie warto rezygnować z pomocy prawnika – im szybciej skorzystasz z takiego wsparcia, tym wcześniej Twój kredyt frankowy zostanie unieważniony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię