Imponujące sukcesy naszych modelarzy

0

LESZNOWOLA W ubiegły weekend w Kędzierzynie Koźlu odbyły się Mistrzostwa Polski zdalnie sterowanych ślizgów elektrycznych. Czołowe miejsca zajęli w nich młodzi modelarze z Nowej Woli

Rywalizowano w modelach klas M. Klub Sportowy Stowarzyszenie Modelarzy RConLine Nowa Wola reprezentowali juniorzy Jakub Pastuszek, Bartosz Hoffman-Wecker, Piotr Kopij oraz Łukasz Janaszek. W klasach seniorskich wystartowali Michał Kozłowski i Paweł Pastuszek. Mimo że klub w Nowej Woli działa dopiero drugi rok, zrzeszeni w nim zawodnicy korzystają z wiedzy i doświadczenia utytułowanych modelarzy, w tym Mistrza Świata w klasie Mini Moro, Michała Kozłowskiego. W tegorocznych Mistrzostwach Polski jego podopieczni w klasie MP mini Mono zajęli kolejno 2. (Łukasz Janaszek) i 3. (Bartosz Hoffman-Wecker) miejsce. Ponadto Łukasz Janaszek w klasie Mono-1 zdobył srebrny medal w klasie otwartej i 3. miejsce z tytułem drugiego wicemistrza Polski w klasie Mono-2 . W klasach seniorskich błysnął Michał Kozłowski, zdobywając tytuł Mistrza Polski w Mono-1 i Mono-2 oraz w FSR-E.
W klasie Start, prowadzonej przez Rafała Janaszka, 3. miejsce i tytuł drugiego wicemistrza Polski zdobył junior Jakub Pastuszek. W klasie tej rozegrany został również Puchar klasy Start dla zawodników startujących po raz pierwszy w zawodach rangi Mistrzostw Polski. 3. miejsce zdobył w niej junior z Nowej Woli Piotr Kopij.