Jak dbać o miedź, by zachować piękny wygląd naczyń miedzianych?

0

Miedź to piękny surowiec, a wykonane z niej naczynia miedziane prezentują się zjawiskowo. Niestety w zależności od eksploatacji, warunków przechowywania oraz sposobu pielęgnacji tego tworzywa, ich wygląd może zmienić się odrobinę lub znacząco. Jak dbać o miedź, aby wykonane z nich produkty przez lata zaskakiwały swoim wyglądem?

Czym wyczyścić produkty wykonane z miedzi?

Naczynia miedziane, aby służyły przez lata oraz nie traciły swoich walorów estetycznych, powinny być czyszczone przy pomocy naturalnych metod — to najlepszy sposób na pozbycie się patyny. Nie ma nic skuteczniejszego niż mieszanka przygotowana z cytryny i soli. To właśnie te dwa produkty warto wykorzystać w codziennej pielęgnacji. Jeśli z jakiegoś powodu naczynia zostały zaniedbane lub celem jest pozbycie się poważniejszych plam, także od zewnątrz, zaleca się przygotować pastę właśnie z tych dwóch naturalnych składników. Najlepiej pozostawić na powierzchni miedzi na nieco dłużej, ponieważ pozwoli to pozbyć się dosłownie wszystkich zanieczyszczeń. Czas pozostawienia takiej mieszanki zależny jest od stopnia zabrudzenia. Tak więc śmiało można stwierdzić, że jest to pewnego rodzaju metodą prób i błędów, jednak zazwyczaj wystarczy pozostawić pastę na naczyniu na kilka minut. W razie jakby to nie wystarczyło, warto powtórzyć ten proces. Jednak w przypadku pojawienia się plam, mimo czyszczenia zgodnie z powyższymi wskazaniami, trzeba pogodzić się z tym, że będą one nadal widoczne.

Naczynia miedziane — co zrobić, aby zachować ich walory dekoracyjne jak najdłużej?

Są tacy, którzy uważają, że najlepszym sposobem na zachowanie walorów produktów miedzianych jest postawienie ich na komodzie lub półce, aby pełniły wyłącznie funkcję dekoracyjną. Jednak jest pewien patent, który pozwoli cieszyć się wyjątkowym wyglądem naczyń miedzianych przez długie lata. To dość proste + wystarczy wycierać naczynia miedziane do sucha. Ta czynność jest wręcz zbawienna dla zewnętrznej strony produktów wykonanych z miedzi. Przez niezastosowanie się do tej zasady można pozbawić się przyjemności korzystania z tego pięknego naczynka, tym samym zmuszając się do patrzenia na odbarwioną zewnętrzną warstwę.

Aby przeciwdziałać patynowaniu miedzi, należy pamiętać, aby nigdy nie pozostawiać na ich powierzchni nawet kropli wody lub innej cieczy oraz zawsze wycierać produkty miedziane do sucha. 

Czyszczenie miedzi, która nie posiada plam, będzie równoznaczne z jej odświeżeniem, gdyż ewentualne ciemnienie, czy też patynowanie będzie miało miejsce na całej powierzchni z podobną intensywnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię