Jak sprawnie załatwić paszport

0

POWIAT Jak uzyskać paszport w naszym Terenowym Punkcie Paszportowym? Jak skrócić czas oczekiwania na złożenie wniosku?

W Terenowym Punkcie Paszportowym w Piasecznie obowiązuje internetowa rezerwacja wizyt na złożenie wniosku o wydanie paszportu (link poniżej). Odbiór gotowych dokumentów odbywa się bez rezerwacji, w godzinach pracy Punktu.

Żeby skrócić czas oczekiwania na złożenie wniosku dokonaj opłaty przed wizytą w Punkcie Paszportowym i przynieś papierowe potwierdzenie opłaty. Jeżeli nie możesz tego zrobić istnieje możliwość opłacenia wniosku w kasie PKO, która znajduje się w naszym budynku – tu jednak zapłacisz niewielką prowizję od transakcji, ale przede wszystkim czas złożenia przez Ciebie wniosku zostanie wydłużony o czas tej transakcji. Jeżeli pokażesz np. w telefonie potwierdzenie opłaty to czas złożenia wniosku także się wydłuży ponieważ będziesz musiał wysłać go mailem, a urząd będzie musiał to potwierdzenie wydrukować. Jeżeli więc będziesz miał gotowe papierowe potwierdzenie dokonania opłaty cała procedura pójdzie dużo sprawniej.

Z uwagi na pełne zaangażowanie pracowników w bezpośrednią obsługę klientów urzędu, kontakt telefoniczny z Punktem może być utrudniony.

Zarezerwuj wizytę w Terenowym Punkcie Paszportowym w Piasecznie

Informacje na temat sposobu złożenia wniosku paszportowego są na bieżąco aktualizowane w naszym BIP: AKTUALNE INFORMACJE NA TEMAT SPOSOBU SKŁADANIA WNIOSKU PASZPORTOWEGO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię