Już jutro startuje Festiwal Maklaka i jego przyjaciół

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Już w najbliższą środę zaczyna się tegoroczny VI Festiwal Filmowy Maklaka i Jego Przyjaciół. Podczas wydarzenia będzie można obejrzeć kilkanaście filmów, wziąć udział w spotkaniu ze znanym krytykiem filmowym Tomaszem Raczkiem oraz wybrać się na finałową galę z recitalem Jerzego Kryszaka


Organizowany przez Konstanciński Dom Kultury festiwal jest poświęcony wybitnemu aktorowi Zdzisławowi Maklakiewiczowi i jego przyjaciołom – także aktorom, ale też reżyserom, ikonom polskiego filmu i sceny. Wszystkich ich łączy charakterystyczne, ironiczne poczucie humoru i dystans do świata. Festiwal przyciąga do Konstancina-Jeziorny zarówno młodych twórców, jak i gwiazdy polskiego kina. W tym roku będzie można obejrzeć pokazy filmów Jacka Bromskiego, recital Jerzego Kryszaka, ale też obrazy zgłoszone do konkursu, które najlepiej oddają „ducha Maklaka”. Gościem honorowym tegorocznej edycji będzie Jacek Bromski. W programie znalazły się pokazy jego filmów „Anatomia zła”, „Dzieci i ryby” i „To ja złodziej”. Pokazom towarzyszyć będą dwa wyjątkowe spotkania. W piątek 29 września o godz. 19 w Hugonówce będzie gościł Henri Seroka – kompozytor muzyki poważnej i filmowej, zaś dzień później (o godz. 18) sam Jacek Bromski. Rozmowę z nim poprowadzi Tomasz Raczek. Spotkanie poprzedzi pierwszy publiczny pokaz pilota serialu „U Pana Boga w Królowym Moście”, najnowszej odsłony cyklu w reżyserii Jacka Bromskiego (godz. 16).
Ważnym elementem festiwalu jest konkurs filmowy zarówno dla profesjonalistów, studentów i absolwentów szkół artystycznych, jak i dla młodych, aktywnych amatorów oraz twórców niezależnych. W tym roku o nagrody rywalizuje 25 produkcji. Finałową 11 z największą dozą „ducha Maklaka” będzie można obejrzeć 30 września i 1 października w Hugonówce.
Tegoroczny VI Festiwal Filmowy Maklaka i Jego Przyjaciół wystartuje w środę o godz. 19. Zacznie go pokaz filmów Studia Munka. Potem o godz. 20 będzie można obejrzeć „Anatomię zła” Jacka Bromskiego. W czwartek o 19 zaplanowano dalszy przegląd filmów Studia Munka, a po nich pokaz filmu „Dzieci i ryby”. W piątek czeka nas kino festiwalowe, a w sobotę oprócz wymienionych wyżej wydarzeń Gala Finałowa (o godz. 20). Festiwal zakończy w niedzielę przegląd filmów konkursowych. Recital Jerzego Kryszaka i Gala Festiwalowa są biletowane (80 zł). Wstęp na pozostałe wydarzenia jest bezpłatny.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię