Kabaret na sesji rady gminy. Kpiny czy złośliwość dewelopera?

24

LESZNOWOLA Sześć godzin trwała sesja rady gminy, podczas której analizowano uwagi wniesione przez dewelopera do projektu nowego planu miejscowego dla części Nowej Iwicznej. Wszystkie uwagi odrzucono, po czym przyjęto nowy plan miejscowy dla tego terenu


Chodzi o teren przy ulicy Mleczarskiej, na którym firma Trimeko buduje dwa duże bloki. Radni, na prośbę okolicznych mieszkańców, postanowili w trybie ekspresowym zmienić plan miejscowy dla tego obszaru (chodziło o to, aby w nowym planie zakazać zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej). Do wyłożonego projektu nowego planu miejscowego można było składać uwagi. Firma Trimeko postanowiła skorzystać z tej sposobności, składając ich… ponad 1000 (formalnie firma złożyła 11, pozostałe napłynęły za pośrednictwem osób fizycznych)! Uwagi zostały pogrupowane w bloki, ale i tak zostało ich 539. Każda musiała być osobno rozpatrywana. Aby wykonać tę tytaniczną pracę trzeba było zwołać osobną sesję rady gminy. Większość uwag było absurdalnych. Wnioskodawca prosił m.in. o określenie materiałów, z jakich miałyby być wykonywane wiaty przystankowe, proponując ametyst, opale, perły i szmaragdy.
– Czy ktoś ma może znajomego jubilera? – żartował radny Tomasz Filipowicz. – Te uwagi są w większości absurdalne.
Jednak na tym nie koniec. Ławki we wiatach miałyby być podgrzewane i wentylowane, a śmietniki na terenie objętym nowym planem – wandaloodporne. Deweloper wniósł także o ustalenie tymczasowego zagospodarowania terenu w formie boisk piłkarskich i… elektrowni jądrowej. Po sześciu godzinach wszystkie uwagi zostały odrzucone i radni stosunkiem głosów 9 za przy 4 wstrzymujących się przyjęli nowy plan miejscowy dla tego terenu.
– Podjęcie tej uchwały jest zgodne z oczekiwaniami mieszkańców oraz wizją polityki przestrzennej gminy – komentuje radny Marcin Kania. – Zakazujemy w planach zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej, jednorodzinnej bliźniaczej i szeregowej oraz więcej niż jednego budynku mieszkalnego, jednorodzinnego,wolnostojącego jednolokalowego na jednej działce budowlanej.

TW

24 KOMENTARZE

 1. Nie 2 bloki a 6, i zmiana planu w trybie ekspresowym to wielka przesada..prace trwały ponad rok i były przeciągane na sile …. Myśle ze deweloper zaprezentował się odpowiednio, pokazał swoje prawdziwe oblicze…

 2. Na taką agresywna postawę należy zareagować normalnymi kontrolami Trimeko-od konserwatora zabytków,sanepidu,czystości drogi dojazdowej do knf,nadzoru budowlanego,inspekcji pracy itd,itd….(przepraszam za lenistwo pisania bez Dużej litery)

 3. Te uwagi to ewidentne kpiny z prawa. Co ten developer chce udowodnić, że jego inwestycja jest kpiną z prawa? Że developerzy kpią sobie z ludzi i przepisów? A co z developerami, którzy przestrzegają zasad i nie naciągają przepisów prawa. Przezież to godzi w dobra ludzi poważnych i profesjonalnych.

 4. Śmieszna to jest ta gmina… Teraz się obudzili? A gdzie byli przez cały czas kiedy Trimeko załatwiało pozwolenie na budowę? Wcześniej nie myśleli o ludziach, a teraz dzielnie działają na rzecz mieszkańców? Żart i pokazówka. Teraz jakieś dziwne zmiany mpzp? Ja się nie dziwię temu co zrobiło Trimeko. Gmina robi cyrk, złośliwie blokuje to nic dziwnego, że developer tak postąpił.

 5. Jeden blok już stoi i powstał legalnie, a prawo nie działa wstecz. Bawcie się tak dalej a Waszej wsiórskiej gminie zasądzą takie odszkodowanie, że się dłuuugo nie wypłaci.

  • Andrzej. Mam nadzieję, że zasądzą. Tak się nie postępuje. Pozwolenie na budowę było wydane? Było. I budynek powinien zostać skończony.

 6. Ja wiem Andrzejku ze dupka boli bo nic nie wybudujecie. Ale jak się uprą to nie tylko ci ten bloczek co postawiliście rozbiorą a wejdą na kontrolę Z skarbówki i posprawdzają konta i dochody wszystkich urzędników wydających pozwolenia. Może wyjdą jakies machlojeczki albo łapówki. Kto wie… ale teraz z państwem nie wygrasz a zagospodarowanie przestrzenne ustala gmina a nie deweloper 🙂 Nawet po czasie, więc jedyne co możesz to posapać na nikomu nie znanej lokalnej stronie internetowej 😀

 7. https://piasecznonews.pl/inwestycja-przy-mleczarskiej-nabiera-tempa-deweloper-uzyskal-pozwolenie-na-budowe-wszystkich-budynkow/?fbclid=IwAR3ea-dVa_MEzBtUfIhrC2U9bCLu74wp0k7cadkYE7NvtYDWTAACF68F95M

  Tak, robiorą blok postawiony legalnie 🙂 Cegiełka po cełgiełce…. chyba szanowni państwo radni…
  Prawo nie działa wstecz, ale może ta wiedza do Lesznowoli jeszcze nie dotarła. Uważaj w takim razie, żeby Twojej chaty nie rozebrali…. hahahahhahahahahah

   • Buraki to wy jesteście i do tego pajace! A jeszcze się posracie jak trzeba będzie to badziewie rozebrać na własny koszt – hahahahahahahaha

    • Poziom kultury widzę wprost proporcjonalny do poziomu wiedzy oraz znajomości prawa. Pan z Migdałowej? Współczuję klientom Trimeko – kogo oni będą mieli za sąsiadów….

     • Bujaj garbia hieno! Pan z Nowej Iwicznej a klientom z Trimeko szczególnie współczuje – zostali oszukani i stracili pieniądze!!!

 8. Tak? Stracili pieniądze? A to ciekawe… Ja Tobie współczuję „inteligencji”.
  Jeszcze się zdziwisz Panie z Nowej Iwicznej hahahahahaha.

  • Nie wiem co tu ma inteligencja do rzeczy ale muszę przyznać że ciemna jesteś jak mało kto a jaka zadziora wsiowa :). A zdziwicie to się wy cwaniaki… Bez odbioru!

 9. Nie mierz ludzi swoją miarą człowieku. Inteligencja ma generalnie dużo do tego co się myśli i mówi, ale Ty możesz o tym akurat nie wiedzieć ? A „wsiowy” to twój przydomek Panie z Nowe Iwicznej ? i widać to po każdym słowie. Kończę tę dyskusję, bo już zaniżyłeś ją do takiego poziomu, że aż żal… i nie masz żadnych sensownych argumentów. Lubisz sobie tu tylko wpaść, żeby poobrażać ludzi. Współczuję.

 10. „Mad Maxie” vel „Panie z Nowej Iwicznej”, który tak martwiłeś się o klientów Trimeko i szumnie zapowiadałeś nasze zdziwienie i rozbiórkę bloku przy ul. Mleczarskiej (w dodatku na własny koszt hahahahahahaha) wyjrzyj przez okno i pomachaj panom budowlańcom, którzy kończą, to co zaczęli.
  I wyszło kto jest ciemny 🙂 Jak w tym kraju ma być dobrze jak ludzie mają tak pusto w głowie… i takie pojęcie o świecie…. Pierwszy do obrażania ludzi, a ostatni, żeby zasięgnąć rzetelnej wiedzy w sprawie… Szczerze współczuję.

 11. Przede wszystkim ciemnoto to Ty i Tobie podobni zaczęli od iwektyw a ja tylko zniżyłem się na moment do Waszego poziomu. To że cudem udało Wam się wznowić budowe to fakt ale na szczęście to tylko dokończenie tej szemranej inwestycji… Nie zmienia to faktu, że taka przerwa to strata dla inwestorów ale i dla Was też 🙂 🙂

 12. Przede wszystkim pokaż mi człowieku ze zwidami, gdzie użyłam inwektyw wobec ciebie.
  Po drugie, nie wiem czemu piszesz o stracie „dla nas”. Ja jedyne co straciłam w związku z tą sprawą to czas na czytanie Twoich głupich i pozbawionych sensu, obraźliwych komentarzy. Chyba masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem, bo ja nie jestem klientką Trimeko.
  Po trzecie ta inwestycja jest szemrana tylko dla takich jak Ty, co wiedzą tyle ile zjedzą.
  Po czwarte, nie ciesz się tak ze straty dla inwestorów, bo błąd nie leżał po ich stronie i po zakończeniu inwestycji mogą posądzić twoją szemraną gminę o takie odszkodowanie, że ty do tylu nawet liczyć nie umiesz.
  Przyznać się do błędu potrafią tylko ludzie inteligentni. Widzę, że ty z takich, którzy nawet jak nie mają racji i wychodzi to na jaw, to dalej jesteś najmądrzejszy i naginasz fakty, żeby choć trochę wyszło na twoje. Powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię