Legendarny zespół Slade zagra u nas!

2

GÓRA KALWARIA W najbliższą sobotę będziemy mieli szczęście zobaczyć królów glam rocka grupę Slade. Koncert Slade odbędzie się w Parku pod Palmami w Pęcławiu. Bilety są dostępne na eBilet.pl.

Slade w Polsce

Legendarny brytyjski zespół SLADE zagra na jedynym w Polsce koncercie w Pęcławiu koło Góry Kalwarii w Parku pod Palmami. Podczas koncertu Slade wykona najsłynniejsze utwory takie jak „My oh My”, „Far Far Away” , ” Mama Weer All Crazee Now” czy „Coz I Luv You”. Zapraszamy!

Slade nie trzeba przedstwiać to Królowie glam rocka w latach 70. sprzedali najwięcej singli spośród wszystkich brytyjskich grup, w tym ponad milion egzemplarzy swojego największego przeboju „Merry Xmas Everybody”. Nie schodzą ze sceny od ponad pół wieku i mimo kilku zmian w składzie nigdy nie zawiesili działalności.

Członkowie zespołu dorastali w West Midlands w środkowej Anglii i po raz pierwszy zetknęli się ze sobą w 1964 roku. W 1966 roku grali już razem jako The 'N Betweens. Fascynowali się podówczas bluesem, rhytm’n’bluesem i brzmieniami Tamla Motown i takie brzmienie miały ich pierwsze single. W 1969 jako Ambrose Slade wydali swój debiutancki, mocno eklektyczny album “Beginnings”, który nie odniósł sukcesów. Menedżer Jimiego Hendrixa, Chas Chandler podpowiedział grupie zmianę image i kolejny album “Play It Loud”, nagrany już pod nazwą Slade, miał inny, bardziej rockowy charakter, a członkowie zespołu zaczęli nosić się na wzór skinheadów. Ku zaskoczeniu wszystkich album okazał się komercyjną klęską. Kolejna sugestia Chandlera okazała się jednak strzałem w dziesiątkę – wydany w 1971 roku energetyczny singiel “Get Down and Get with It” dotarł na pierwsze miejsce brytyjskiej listy przebojów. Jak się miało wkrótce okazać, był to dopiero początek sukcesów zespołu, który na ponad dekadę zdominował brytyjską scenę muzyczną.

Członkowie Slade zapuścili długie włosy, zaczęli nosić ekstrawaganckie ubrania i buty na koturnach. Razem z Davidem Bowiem, T. Rex, Queen i Gary’m Glitterem stanęli na czele glamrockowej rewolucji. Ich single siedemnaście razy trafiały do Top 20 brytyjskich rankingów sprzedaży, a sześć z nich wspięło się na pierwsze miejsce. Takie hity jak „Take Me Bak 'Ome”, „Run Runaway”, „Mama Weer All Crazy Now”, „Gudbye T’ Jane” sprzedawały się w setkach tysięcy egzemplarzy, a „Merry Xmas Everybody” z 1973 roku rozszedł się w ponad milionowym nakładzie. Zespół nieustannie koncertował na całym świecie i wydawał świetnie przyjmowane albumy. Kiedy wydawało się, że pasmo sukcesów nigdy się nie skończy, pod koniec lat 70. punkrockowa fala zmiotła ze sceny gigantów glam rocka i rocka progresywnego. Kryzys Slade trwał do sierpnia 1980 roku, kiedy pomógł im zwykły przypadek. Ozzy Osbourne w ostatniej chwili odwołał swój występ podczas Reading Festival i grupę ściągnięto w ostatniej chwili jako zastępstwo. Bliski rozwiązania zespół dał przed 65 tys. publicznością jeden ze swoich najlepszych koncertów w życiu i całkowicie zawojował festiwal, co zaowocowało powrotem na listy przebojów i odzyskaniem ledwo co straconej popularności.

Od tamtej pory mimo kryzysów Slade utrzymują się na fali. Najpoważniejszy z nich przyszedł w 1991 roku, kiedy z grupy odszedł wokalista Noddy Holder, a zespół przez jakiś czas grał jako Slade II. Ich muzyka okazała się zdumiewająco ponadczasowa – co jakiś czas nowe muzyczne mody powodowały spadek popularności, jednak zespół nadal miał wiernych fanów i potrafił bez wysiłku wypełniać sale koncertowe. Inspirowali się nim zarówno wykonawcy metalu (Kiss, Poison, Mötley Crüe, Def Leppard), rocka alternatywnego i grunge (Nirvana, Oasis, The Smashing Pumpkins), jak i punkrocka (Sex Pistols, Ramones, The Clash i The Damned). Brytyjczycy mimo upływu lat nadal regularnie koncertują

Slade już jutro u nas,  nie przegapcie tego!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię