Na jakich zasadach można wynająć samochód bez kaucji na lotnisku w Warszawie?

0

Wiele osób chcących wypożyczyć samochód po przylocie do Warszawy zastanawia się, czy będzie musiało liczyć się z wpłaceniem wysokiej kaucji. Nie każdemu takie rozwiązanie odpowiada. Co zatem zrobić, by wynająć auto bez płacenia kaucji?

Czy kaucja rzeczywiście jest niezbędna?

Wynajem auta na lotnisku w Warszawie to sprawdzony sposób na wygodne poruszanie się po tej ogromnej aglomeracji. Samochód pozwala dotrzeć na czas szybko i wygodnie, bez oglądania się na rozkłady jazdy komunikacji miejskiej, czy też dostępność taksówek bądź innych usług przewoźniczych. Niektórych od korzystania z tego udogodnienia odstrasza jednak widmo konieczności uiszczenia wysokiej kaucji. Okazuje się jednak, że wpłacenie jej wcale nie jest niezbędne.

Wynika to z faktu, iż wypożyczalnia samochodów w Warszawie działająca na warszawskich lotniskach (takie jak np. carfree.pl) nie wymaga żadnych dodatkowych opłat – kaucja niezbędna jest tylko w przypadku, gdy wynająć samochód chce klient nieposiadający polskiego obywatelstwa. Jej wysokość zależy od segmentu z jakiego „pochodzi” auto: za segment A i B należy wpłacić 500 złotych, C, C+ oraz C+ (Kombi) to już 1000 złotych a pozostałe segmenty takie jak SUV, MVan, P, R, D, D+, D (Kombi) obarczone są kaucją 1500 złotych. Wyjątkiem od tej reguły są samochody należące do klasy Premium – wypożyczając takie auto musimy liczyć się z płatnością wysokości 3000 złotych, niezależnie od tego, czy mamy polskie obywatelstwo.

Czego potrzebujemy by wynająć auto?

Wiemy już, że kaucja nie jest wymagana. Czy istnieją zatem jakieś inne wymagania które należy spełnić, by wynająć auto na warszawskim lotnisku? Ich lista jest na szczęście bardzo krótka: niezbędny jest tylko dowód potwierdzający, że mamy już przynajmniej 21 lat, oraz prawo jazdy którego data wydania świadczy, iż jesteśmy kierowcami już od co najmniej roku. Jeżeli dokonamy rezerwacji z tygodniowym wyprzedzeniem, możemy być pewni, że auto będzie czekało nas, gdy tylko przybędziemy na lotnisko. Podstawienie auta nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami, zatem warto skorzystać z tej opcji. Auto otrzymujemy zatankowane, co pozwala od razu wyruszyć w podróż – przy oddawaniu auta musimy tylko pamiętać, by zatankować paliwo do poziomu, jaki był przy jego odbiorze.

Jak wyglądają ceny?

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Warszawie? Kim są klienci wypożyczalni aut? Zależą one od dwóch kwestii: pierwsza z nich to długość wynajmu, a druga: segment, z jakiego wynajmujemy auta. Jeżeli chodzi o długość najmu to sprawa jest dość prosta – dłuższy wynajem oznacza niższą cenę za dobę korzystania z auta. Jakie są to konkretnie ceny? Jeżeli zdecydujemy się na przykład na tygodniowy wynajem auta z segmentu A (na lotnisku w Warszawie segment ten reprezentuje Mitsubishi Spacestar) zapłacimy 95 złotych za dobę. Segment D (np. Mazda 6) to już 199 złotych za dobę.

Ciekawie przedstawia się odpowiedź na pytanie dotyczące tego, kto wynajmuje auta. Otóż do osób prywatnych dołączyły firmy – w ubiegłym roku liczba wynajętych aut przez przedsiębiorstwa wzrosła o 19%. Co więcej, coraz większym zainteresowaniem cieszy się wynajem długotrwały.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię