Najlepsi urzędnicy w Polsce powitali najlepszą wójt w Polsce

23

LESZNOWOLA Urzędnicy gminy Lesznowola kwiatami i oklaskami przywitali wójt Marię Jolantę Batycką-Wąsik. Sąd odrzucił wniosek prokuratury o trzymiesięczny areszt i dziś wójt wróciła do pracy

Jestem z was bardzo dumna, jesteście najlepszym zespołem urzędników w Polsce i tego nic nie zmieni – mówiła wójt Maria Jolanta-Batycka-Wąsik przyjmując kwiaty na powitanie. – Dziękuję za państwa wsparcie, wiarę i empatię.
A my jesteśmy dumni z pani – odpowiedzieli urzędnicy i nagrodzili wójt burzą oklasków.

Maria Jolanta Batycka-Wąsik usłyszała zarzuty karalnej niegospodarności i wyrządzenia zarządzanej przez nią gminie szkody majątkowej w wielkich rozmiarach (ponad 1,3 mln zł) oraz przekroczenia uprawnień służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowych przez podmioty, na rzecz których wydawano niekorzystne z punktu widzenia interesów gminy decyzje podatkowe. W tym ostatnim przypadku zarzuty dotyczą wydania kilkunastu zdaniem prokuratury niezasadnych decyzji o umorzeniu zaległości podatkowych na łączną kwotę ponad 2,5 mln zł na rzecz spółek działających na terenie gminy.

W zeszłą środę, o godzinie 6 rano została zatrzymana przez CBA. Po 48 godzinach decyzją sądu została zwolniona i będzie odpowiadać z wolnej stopy.

AB

23 KOMENTARZE

  • Komedię, cyrk i szopkę, to ktoś chciał tej gminie zafundować. Teraz się odwdzięczymy w wyborach do parlamentu

   • Ty – “mieszkaniec” – nie rozśmieszaj mnie. To co się dzieje w Lesznowoli nie jest normalne. Władza w gminie gnuśnieje bo nikt jej nie patrzy na ręce, nie ma opozycji, w ostatnich wyborach wójtowa nie miała nawet kontrkandydata.

    • To nie był dobry czas na kontrkandydata, ale ten czas nadchodzi. Proszę być spokojnym. Zmiany w Lesznowoli potrzebują czasu.

 1. Ten kto umarza wielomilionowe długi dobrze prosperującym firmą, lub sprzedaje za 1% warości ceny glebę pod działalność gospodarczą kościołowi jest albo idiotą, albo bierze pod stolikiem grubą kopertę, ze wskazaniem na to drugie…

  • No cóż, festiwal włażenia bez wazeliny niech trwa… Czy zarząd komisaryczny równie entuzjastycznie byłby witany ? Wątpię. Póki co, wszystkie gminne pijawki zachowały swe profity oraz stołki, a ich utraty najbardziej się bały.

 2. Poprawcie literówki w tekście. Kto Wam wymyśla te tytuły? Zastanawiacie się czasem nad sensem tego co napisaliście?

 3. Buhaha ale żenada, powołała juz tych wice, powinni być dumni, nie każdy zostaje powołany przez Wójt z ZARZUTAMI!

 4. Ładna ta torebka p. Wójt, ekskluzywna, dobrej marki Hermes. Na necie bardzo podobna po 16.000 euro chodzi. No ale skoro najlepszy Wójt w Polsce, to i prezencja musi być na odpowiednim poziomie. Myślę, że najlepsi urzędnicy w Polsce doceniają taki szyk.

  • Ciekawe, że nie wpisała tej torebki do oświadczenia majątkowego. Więc pewnie tania podróbka z Wólki Kosowskiej…

 5. Wzruszyłem się oglądając te zdjęcia, widzę na nich pracowników UG Lesznowola zatrudnionych przez p. Wójt oraz radnych, których rodziny pracują w UG. Bardzo wzruszający widok ludzkiej solidarności z niesłusznie pomówioną p. Wójt

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię