Najlepsi urzędnicy w Polsce powitali najlepszą wójt w Polsce

23

LESZNOWOLA Urzędnicy gminy Lesznowola kwiatami i oklaskami przywitali wójt Marię Jolantę Batycką-Wąsik. Sąd odrzucił wniosek prokuratury o trzymiesięczny areszt i dziś wójt wróciła do pracy

Jestem z was bardzo dumna, jesteście najlepszym zespołem urzędników w Polsce i tego nic nie zmieni – mówiła wójt Maria Jolanta-Batycka-Wąsik przyjmując kwiaty na powitanie. – Dziękuję za państwa wsparcie, wiarę i empatię.
A my jesteśmy dumni z pani – odpowiedzieli urzędnicy i nagrodzili wójt burzą oklasków.

Maria Jolanta Batycka-Wąsik usłyszała zarzuty karalnej niegospodarności i wyrządzenia zarządzanej przez nią gminie szkody majątkowej w wielkich rozmiarach (ponad 1,3 mln zł) oraz przekroczenia uprawnień służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowych przez podmioty, na rzecz których wydawano niekorzystne z punktu widzenia interesów gminy decyzje podatkowe. W tym ostatnim przypadku zarzuty dotyczą wydania kilkunastu zdaniem prokuratury niezasadnych decyzji o umorzeniu zaległości podatkowych na łączną kwotę ponad 2,5 mln zł na rzecz spółek działających na terenie gminy.

W zeszłą środę, o godzinie 6 rano została zatrzymana przez CBA. Po 48 godzinach decyzją sądu została zwolniona i będzie odpowiadać z wolnej stopy.

AB

23 KOMENTARZE

  1. Ten kto umarza wielomilionowe długi dobrze prosperującym firmą, lub sprzedaje za 1% warości ceny glebę pod działalność gospodarczą kościołowi jest albo idiotą, albo bierze pod stolikiem grubą kopertę, ze wskazaniem na to drugie…

    • No cóż, festiwal włażenia bez wazeliny niech trwa… Czy zarząd komisaryczny równie entuzjastycznie byłby witany ? Wątpię. Póki co, wszystkie gminne pijawki zachowały swe profity oraz stołki, a ich utraty najbardziej się bały.

  2. Ładna ta torebka p. Wójt, ekskluzywna, dobrej marki Hermes. Na necie bardzo podobna po 16.000 euro chodzi. No ale skoro najlepszy Wójt w Polsce, to i prezencja musi być na odpowiednim poziomie. Myślę, że najlepsi urzędnicy w Polsce doceniają taki szyk.

  3. Wzruszyłem się oglądając te zdjęcia, widzę na nich pracowników UG Lesznowola zatrudnionych przez p. Wójt oraz radnych, których rodziny pracują w UG. Bardzo wzruszający widok ludzkiej solidarności z niesłusznie pomówioną p. Wójt

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię