Noc Muzeów na stacji kolejki wąskotorowej

0

PIASECZNO Po przerwie spowodowanej pandemią, na stację kolejki wąskotorowej w centrum miasta powróci w sobotę Noc Muzeów


W ten wyjątkowy wieczór, już od godz. 18, miłośnicy historii i techniki związanej z kolejnictwem będą mogli zobaczyć, co kryje się w zazwyczaj niedostępnych halach na stacji Piaseczno Miasto Wąskotorowe. Podczas imprezy na terenie stacji będzie można przejechać się drezynami, obejrzeć makietę kolejową, wysłuchać jak działa parowóz, czy zobaczyć na własne oczy jak prowadzony jest ruch na kolei. Zaplanowano też dwie wycieczki pociągiem wąskotorowym do Złotokłosu i z powrotem (tym razem bez tradycyjnego pikniku w Runowie). Pociągi z Piaseczna odjadą o godzinie 18.30 i 20, a koszt biletu to 15 zł.
Z Warszawy do Piaseczna i z Piaseczna do Warszawy będzie można dojechać specjalną linią muzealną. Odjazd zabytkowego Ikarusa o godzinie 18.30 z przystanku Centrum 03 (ulica Marszałkowska). Odjazdy z przystanku Metro Wilanowska 01 – 18.50 i 20, zaś z Piaseczna w kierunku Warszawy o 19.30 i 21.30. Na stacji Piaseczno Miasto pojawi się również wystawa pojazdów zabytkowych oraz inscenizacja historyczna wraz z warsztatami dla dzieci. W programie pokaz replik replik pojazdów wojskowych, oraz wiele innych niespodzianek.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię