Otwarto basen w Powsinie. To jedyne legalne kąpielisko „pod chmurką” na naszym terenie

3

KONSTANCIN-JEZIORNA Modernizacja kompleksu kąpielowo-wypoczynkowego w Powsinie trwała od jesieni ubiegłego roku i pochłonęła około 10 mln zł, ale na efekt opłacało się czekać. Park Kultury w zupełnie nowej odsłonie został otwarty w sobotę


Zmodernizowany kompleks przy ul. Maślaków 1 w Powsinie, usytuowany na terenie o powierzchni ponad 0,6 ha, wygląda bardzo nowocześnie i ma dużo do zaoferowania gościom w każdym wieku. Zespół basenów (główny o wymiarach 12,5 m × 25 m i głębokości od 110 cm do 190 cm oraz brodzik o głębokości od 20 cm do 40 cm) został przystosowany także dla osób niepełnosprawnych. Obok basenów znajduje się wodny plac zabaw z gumową, antypoślizgową nawierzchnią oraz wodotryskiem.
W ramach przebudowy wymieniono stację uzdatniania wody i rurociągi, pokrycie niecek, zbudowano też zjeżdżalnię wodną przy głównym basenie. Na terenie kompleksu pojawiła się nowa mała architektura oraz plac zabaw dla dzieci, nawiązujący do wodnego charakteru miejsca. Metamorfozę przeszedł także budynek, w którym pojawiły się nowe bezobsługowe szatnie, toalety i prysznice oraz nowa elewacja.
Całkowitą nowością jest strefa odpoczynku pod pergolami. W tej części zainstalowano drewniane leżanki nawiązujące wyglądem do elementów wyposażenia znajdujących się na terenie całego Parku Kultury. Przy basenie postawiono również kilka plażowych koszy, dwa przewijaki, ławki i stoliki z siedzeniami.
Dzieci mogą korzystać z dwóch placów zabaw, jednego wodnego z zamgławiaczami, drugiego w kształcie statku, oddalonego nieco od basenów, gdzie ustawiono suchą zjeżdżalnię z siatkami do wspinania. Na terenie kompleksu posadzono łącznie 1227 roślin, założono też nowe trawniki. Całodniowy bilet wstępu do parku kosztuje 20 zł (12 zł ulgowy). Dla rodzin są dostępne preferencyjne karnety.

TW

3 KOMENTARZE

  1. Pamietam lata 90- te i perwsza podroz rowerem z kolegom na ten basen, pamietam uczucie jak go zobaczylem i sie w nim wykapalem. Cos wspanialego.Pozdrawiam?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię