Otwarto Burgerownię. Te hambuksy są po prostu obłędne!

0

PIASECZNO/PRAŻMÓW Od kilku lat w Ustanowie przy ul. Głównej 43 (obok Żabki) działał Lokalburger Foodtruck, w którym można było dostać najlepsze w okolicy burgery. Teraz jego miejsce zajęła niewielka, prowadzona przez tego samego właściciela restauracyjka – Burgerownia. Smak burgerów na szczęście się nie zmienił. Wkrótce mają dołączyć do nich stekiZarówno wcześniej foodtrucka, jak i teraz Burgerownię prowadzi Bolesław Dubowski, jeden z prekursorów polskiego street foodu.
W gastronomii próbowałem już niemal wszystkiego. Najpierw miałem restaurację przy Chłodnej w Warszawie, potem sprzedawałem burgery pod warszawskimi biurowcami, w końcu postanowiłem przenieść się do Ustanowa, gdzie mieszkam z rodziną – mówi pan Bolesław. – Od początku marzyłem o stworzeniu baru z burgerami premium, bazującymi na najwyższej jakości składnikach. Przeprowadziłem mnóstwo prób, aż wreszcie udało mi się stworzyć kanapkę idealną. Myślę, że zostało to docenione, bo nigdy nie narzekaliśmy na brak klientów, a w tym roku otrzymaliśmy nawet Perłę Mazowsza. Do tego konkursu zgłosili nas fani naszych kanapek. Co ciekawe, zagłosowało na nas ponad 3,5 tys. osób.

Na przestrzeni ostatnich kilku lat LokalBurger w Ustanowie stał się tak popularny, że nie był w stanie obsłużyć wszystkich klientów. |
Głodni ludzie, którzy przyjeżdżali do nas na burgery czasami z bardzo odległych miejsc, coraz dłużej czekali na realizację zamówienia. Było to dla wszystkich frustrujące – opowiada właściciel. – Stąd narodził się pomysł, aby w tym samym miejscu zbudować czynny cały rok bar z burgerami, w którym będą zarówno miejsca pod dachem, jak i na tarasie. Chcieliśmy wystartować z Burgerownią szybciej, bo już dwa lata temu. Niestety, nasze plany pokrzyżowała pandemia.

Starcza za cały obiad

W ofercie nowego baru jest kilkanaście rodzajów burgerów: Lokalny, Anglik, Amerykanin, Koreańczyk, Francuz, Argentyńczyk, Polak, Włoch, Vege, Western, Kid i Fit dla osób wyjątkowo głodnych. Ceny zaczynają się od 23 zł za Kida i sięgają 45 zł za podwójnego Fita. Klasyczny Lokalny kosztuje 27 zł, pozostałe są w granicach 30-35 zł. Biorąc pod uwagę monstrualne rozmiary kanapek (160 g samej wołowiny) ceny wydają się bardzo rozsądne.


Wielkość burgerów wynikają z tego, że zaczynaliśmy od biurowców i chcieliśmy, żeby jedna nasza kanapka starczyła za cały lunch – wyjaśnia właściciel. – Teraz do burgera można domówić sobie dodatkowo pyszne belgijskie frytki, których kiedyś nie mieliśmy w ofercie.
Co jakiś czas pojawiają się też odmiany sezonowe burgerów, jak np. Szparag. Różnią się one dodatkami, natomiast baza w postaci mięsa i bułki jest taka sama. Bułki wypieka specjalnie dla Burgerowni zaprzyjaźniona piekarnia w Tarczynie. Są one duże, maślane i lekko słodkie. Jednocześnie są na tyle zwarte, że po lekkim przypieczeniu szczelnie otulają mięso i dodatki.

Właściciel lokalu własnoręcznie przygotowuje sosy, które mają gęstą konsystencję. Chodzi o to, aby nie wypływały z kanapki. Dzięki temu burger nie „cieknie” i nie „leci” przez ręce. Sosy są przygotowywane z niezwykłym pietyzmem. Na przykład składający się z pomidorów, suszonych śliwek, wędzonej papryki, octu jabłkowego i kilku przypraw BBQ, zanim zostanie zblendowany, przez trzy godziny „dochodzi” w piekarniku. Tajemnica dobrego burgera tkwi w mięsie. To również pochodzi od sprawdzonego dostawcy Matysa i jest mieszanką mielonej wołowiny z różnych części krowy. W standardzie burgery serwowane są średnio wysmażone, ale jeśli klient ma inne preferencje, zgłasza to podczas składania zamówienia.
Poddany obróbce cieplnej kotlet ma niesamowity zapach i jedwabisty smak. Spróbowaliśmy go w wersji lekko krwistej i był to znakomity wybór.

Będą steki i kraftowe piwo

Mimo że Burgerownia w obecnym kształcie działa raptem od kilku miesięcy, właściciel już myśli o jej powiększeniu. Zapowiada, że kiedy się to stanie, wprowadzi do menu steki. Od czerwca w ofercie ma być też kraftowe piwo i wina. Lokal jest czynny codziennie, na razie w godz. 12-20, a od czerwca do 21. Można płacić gotówką lub kartą.

Restauracja posiada też dwa punkty franczyzowe pod marką LokalBurger – jeden znajduje się w Konstancinie-Jeziornie przy ul. Pułaskiego 2, zaś drugi w Warszawie przy Poznańskiej 7.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię