Otwiera się Muzeum Kaset. Ten projekt jest naprawdę warty uwagi!

0

PIASECZNO W piątek 1 października odbędzie się oficjalne otwarcie Muzeum Kaset, które będzie mieściło się w jednej z sal Centrum Edukacyjno-Multimedialnego przy ul. Jana Pawła II 55 w Piasecznie. Ekspozycja będzie się zmieniać. W zasobach muzeum jest w tej chwili około 10 tys. kaset magnetofonowych, których cały czas przybywa


Pomysłodawcą utworzenia muzeum był Cezary Molski.
Od jakiegoś czasu szukaliśmy miejsca, w którym moglibyśmy otworzyć stałą wystawę – mówi. – W Warszawie się to nie udało, ale za to w Piasecznie nasz projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem.
Muzeum będzie mieściło się w sali o powierzchni około 50 m kw., udostępnionej przez bibliotekę publiczną.
Chcemy, żeby to miejsce żyło. Planujemy liczne warsztaty zarówno dla młodzieży, której będziemy opowiadać o znaczeniu ery muzyki analogowej, jak i seniorów – zapowiada Cezary Molski. – Celem muzeum jest nie tylko „Przewijanie najlepszych wspomnień”, z czasów kiedy dźwięki były zapisywane na taśmie magnetycznej, a muzyki słuchało się w dowolnym miejscu z walkmanów, ale także łączenie pokoleń – przekonuje.
Projekt ma przyciągnąć osoby związane emocjonalnie z muzyką lat 70., 80. i 90., ale też młodzież i dzieci. Pomysłodawcy inicjatywy liczą też na owocną współpracę z wydawcami kaset, artystami i lokalną społecznością. Planują też organizować różnego typu wydarzenia, w tym koncerty.
Każdy chętny będzie mógł na miejscu przesłuchać dostępnych kaset, używając do tego walkmana – mówi Cezary Molski. – Chcemy prowadzić tu zajęcia zarówno z zakresu poznawania technologii dźwięku analogowego, naprawy sprzętów analogowych, tworzenia muzyki, jak i upcyclingu, czyli nadawania drugiego życia m.in. kasetom magnetofonowym.
Ekspozycja ma być otwarta codziennie do godzin popołudniowych. Oprócz dwóch miejsc, w których będzie można przesłuchać kaset, na miejscu będzie też „automat”, przyjmujący niepotrzebny analogowy sprzęt oraz stare kasety magnetofonowe. Kasety mają być zbierane również w innych miejscach na terenie miasta.

CZYTAJ TAKŻE:  Wielkie domino z kaset, zabytkowe samochody, komputery retro

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię