Pasjonaci historii zapraszają w swoje szeregi

0

PIASECZNO Grupa Historyczno-Edukacyjna ,,Szare Szeregi” rusza z naborem do swoich sekcji. W programie zajęć są żywe lekcje historii i mnóstwo dobrej zabawy


Grupa pasjonuje się historią Polski, szczególnie z okresu II wojny światowej, Powstania Warszawskiego oraz okresu Bitwy Warszawskiej. W ramach swojej działalności prowadzi zajęcia historyczno-edukacyjne dla dzieci i młodzieży realizowane w projektach plenerowych i żywych lekcjach historii o Armii Krajowej i „Szarych Szeregach”. Zbiórki poszczególnych grup odbywają się w harcówce na terenie parafii św. Anny w Piasecznie. Grupa podzielona jest na sekcje „Zawiszaków” (dzieci do 14 lat), „Bojowych Szkół” (14-18 lat) oraz „Grup Szturmowych” (powyżej 18 lat).
Na naszych zbiórkach poznajemy podstawy działania telefonów polowych, szkolimy się z musztry oraz bierzemy udział w zajęciach technicznych dostosowanych do wieku – mówi Zbigniew Rowiński, założyciel grupy. – Bierzemy czynny udział w uroczystościach państwowych oraz rekonstrukcjach historycznych. Wyjeżdżamy też na obozy letnie i zimowe, na których uczymy się działania w terenie. Rekonstruujemy sprzęt oraz pojazdy pochodzące z danego okresu. Jeżeli interesujesz się historią i chcesz spróbować sił w naszych szeregach, najbliższa zbiórka odbędzie się już 30 września o godzinie 13.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię