Pies odnalazł zaginioną dziewczynkę

0

PRAŻMÓW Dzielnicowi z Posterunku Policji w Prażmowie oraz przewodnik z policyjnym psem „Lanerem” odnaleźli dziewczynkę, której zaginięcie zostało zgłoszone

Policjanci w czasie swojej służby wielokrotnie pomagają ludziom w trudnych sytuacjach życiowych. Z całą pewnością najbardziej stresujące są te, kiedy trwa wyścig z czasem, a każda kolejna minuta jest na wagę złota. Mowa tutaj o poszukiwaniach osób zaginionych. Kiedy do dyżurnego wpływa informacja o zaginięciu dziecka bądź osoby, której życie i zdrowie są zagrożone, w działania angażowane są znaczne policyjne siły. Często w takich akcjach biorą udział psy tropiące.

W godzinach wieczornych dyżurny piaseczyńskiej komendy otrzymał niepokojącą informację o zaginięciu nastolatki w jednej z miejscowości w gminie Prażmów. Zaniepokojeni rodzice poinformowali o tym, że ich córka wyszła z domu jedynie na chwilę, jednak do niego nie wróciła i nie wiedzą gdzie może się obecnie znajdować. Policjanci natychmiast otrzymali rysopis zaginionej i rozpoczęli swoje działania w terenie, natomiast dyżurny piaseczyńskiej komendy nie zwlekając ani chwili sięgnął po telefon by do całej akcji włączyć przebywającego na dniu wolnym mł.asp. Sławomira Matyjasiak – policyjnego przewodnika wraz z psem tropiącym Lanerem. Funkcjonariusz bardzo szybko stawił się w miejscu prowadzonej akcji, a Laner natychmiast podjął trop. Dziewczynka została odnaleziona niemal po kilkunastu minutach. Wyraźnie przestraszona, jednakże cała i zdrowa, została przekazana pod opiekę swoich rodziców.

CZYTAJ TAKŻE:  Grodziski policjant w cywilu złapał złodzieja w Piasecznie

Laner jest jednym z dwóch psów policyjnych piaseczyńskiej komendy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię