Do zdarzenia doszło na ulicy Słonecznej. Kierowca BMW, zamiast zatrzymać się na wezwanie funkcjonariuszy, próbował ominąć patrol i zatrzymał się dopiero kilkaset metrów dalej. Natychmiast wysiadł z auta, jakby chciał oddalić się niezauważenie. Policjanci jednak nie stracili go z oczu i szybko ustalili powód jego zachowania. Okazało się, że młody mężczyzna miał aż trzy sądowe zakazy kierowania pojazdami – dwa wydane w 2024 roku i jeden z lutego 2025 roku.
Zatrzymany został przewieziony do policyjnego aresztu, a jego pojazd zabezpieczony. Dzięki zastosowaniu trybu przyspieszonego, sprawa trafiła do sądu już w ciągu kilkunastu godzin. Wyrok zapadł w ciągu dwóch dni.
Sąd wymierzył kierowcy karę 3 miesięcy pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów przez kolejne 3 lata oraz 5 tysięcy złotych świadczenia na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.
Policja przypomina, że ignorowanie sądowych zakazów prowadzenia pojazdów wiąże się z natychmiastową reakcją służb i szybkim postępowaniem karnym. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Piasecznie.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz