Inicjatorem uroczystości, która rozpocznie się o godzinie 16, jest Fundacja Mykwa. Współorganizuje ją Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie.
- Odbędzie się ona w przeddzień 85. rocznicy zdarzeń, które miały miejsce 27 lutego 1941 roku - mówi Piotr Prawucki z Fundacji Mykwa. - Upamiętniamy w ten sposób rocznicę opuszczenia getta w Tarczynie przez ostatnich jego więźniów.
Podczas samej uroczystości przedstawione zostaną informacje na temat funkcjonowania getta w Tarczynie, okupacji niemieckiej, a także losy zamordowanych Tarczynian. W ramach obchodów odczytana zostanie także lista osób zamordowanych z tarczyńskiej społeczności.
Tyl.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu piasecznonews.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz