Do zdarzenia doszło na ulicy Błońskiej w Tarczynie. Funkcjonariusze piaseczyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującą samochodem marki Ford, która dopuściła się poważnych naruszeń przepisów ruchu drogowego.
Policjanci zauważyli, że kobieta wyprzedza inny pojazd bezpośrednio na przejściu dla pieszych. Dodatkowo poruszała się z prędkością wyższą niż dozwolona w tym miejscu. Za kierownicą siedziała 51-letnia mieszkanka powiatu piaseczyńskiego.
W rozmowie z funkcjonariuszami przyznała, że się spieszyła. Dodała również, że kilkaset metrów wcześniej widziała inny policyjny patrol i nie przypuszczała, że kolejny będzie znajdował się w tej okolicy.
Za popełnione wykroczenia kobieta została ukarana mandatem w wysokości 1800 zł. Na jej konto trafiło również 20 punktów karnych.
Policjanci przypominają, że przepisy ruchu drogowego obowiązują przez cały czas, a nie tylko wtedy, gdy w pobliżu znajduje się patrol. Szczególną ostrożność kierowcy powinni zachować w rejonie przejść dla pieszych. To miejsca, gdzie należy zwolnić i być gotowym do zatrzymania pojazdu.
Funkcjonariusze podkreślają, że bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od odpowiedzialności kierowców i ich decyzji podejmowanych za kierownicą.
0 1
Ja pitolę policja ma powody do dumy. Ręce opadają jak się czyta takie badziewie. Łapcie tych co dzieci porywają w kraju i cudzoziemców co dokonują zbrodni a nie kobieta wyprzedzała. Ten kraj schodzi na psy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu piasecznonews.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz