Zamknij

800 mieszkań i park na 11 hektarach w Józefosławiu?

. 08:00, 17.07.2025
Skomentuj źródło: piaseczno.eu źródło: piaseczno.eu

PIASECZNO W przestrzeni medialnej pojawiły się ostatnio doniesienia o dużym przedsięwzięciu deweloperskim w Józefosławiu. Na działce o powierzchni 11 hektarów (dawny Technicolor) ma zostać zrealizowane osiedle o funkcjach mieszkalnych, usługowych i rekreacyjnych. Przewidziano budowę około 800 mieszkań w niskiej zabudowie.

Inwestor, który w 2024 roku nabył rozległą działkę w Józefosławiu, zamierza zrealizować osiedle z budynkami nie wyższymi niż cztery kondygnacje. W sercu założenia znajdzie się ryneczek z lokalami handlowo-usługowymi, mający służyć integracji lokalnej społeczności. Przestrzeń zostanie wzbogacona o sieć ścieżek pieszych i rowerowych, sprzyjających aktywności i codziennym spacerom.

W rejonie skrzyżowania ulic Cyraneczki i Julianowskiej przewidziano stworzenie wspólnej przestrzeni usługowej, która może pełnić funkcję nowego centrum Józefosławia – z ofertą zarówno publiczną, jak i komercyjną.

Duży nacisk w tej koncepcji położono na aspekt ekologiczny – blisko 30% powierzchni ma zostać przeznaczone na zieleń. Co istotne, powstanie również nowa ulica, która połączy Wilanowską z Julianowską, ułatwiając komunikację w tej części miejscowości. Inwestor zadeklarował też przekazanie około 2 hektarów terenu gminie pod ogólnodostępny park.

7 lipca 2025 roku wiceburmistrz Piaseczna Robert Widz oraz przedstawiciele inwestora podpisali w tej sprawie list intencyjny. Gmina podkreśla, że jej celem jest wypracowanie rozwiązań korzystnych dla mieszkańców – takich jak nowe przestrzenie publiczne, tereny rekreacyjne i sportowe czy ograniczenie wysokości zabudowy.

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

MieszkaniecMieszkaniec

0 0

Gra w łapki znów się zaczęła. A kto zapłaci za rury z wodą i kanalizacją, nowe osiedle wyssa wszystko. Jak zwykle cwany deweloper znów zrobi w trąbę Piaseczno.

18:26, 17.07.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%