W czasie wolnym od służby rodzeństwo funkcjonariuszy z jednostki w Piasecznie, przejeżdżając ulicą Nadarzyńską, zwróciło uwagę na kobietę leżącą na chodniku. Widząc, że może potrzebować natychmiastowej pomocy, bez wahania zatrzymali samochód. Mł. asp. Paulina Lackowska od razu przystąpiła do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, stale obserwując stan kobiety i dbając o jej bezpieczeństwo do momentu przyjazdu służb ratunkowych. Równocześnie jej brat, sierż. Norbert Lackowski, skontaktował się z numerem alarmowym 112, przekazując dyspozytorowi niezbędne informacje i prosząc o pilne zadysponowanie karetki.
Zespół ratownictwa medycznego pojawił się na miejscu w krótkim czasie i przejął dalsze czynności, udzielając poszkodowanej specjalistycznej pomocy. Dzięki szybkiej reakcji oraz właściwym działaniom kobieta otrzymała wsparcie tak szybko, jak było to możliwe.
To zdarzenie pokazuje, że policjantem jest się przez całą dobę. Warto pamiętać, że każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, w której pomoc drugiemu człowiekowi okaże się bezcenna. Zainteresowanie, szybka reakcja i jeden telefon alarmowy mogą uratować zdrowie, a nawet życie. Każdy może być superbohaterem.
3 1
Z nagrania wynika, że policjanci nie byli pierwszymi ktorzy sie zatrzymali wiec co tu jest niesamowitego w ich zachowaniu?
Gdyby była to zwykła Osoba to nikt jej by nie opisał ale, że to mundurowi po za służbą to trzeba ich opisać.
1 1
Trzeba ocieplać wizerunek formacji, bo PR leży. Banery nie pomagają. Szok.
1 0
A czy Wy po za narzekaniem na wszystko potraficie czasem coś innego? I oczywiście wszystko wiesz jak było najlepiej:)
Co za naród...... Weź łopatę po odśnieżaj trochę bo pewnie też narzekasz bo w styczniu śnieg leży...:)
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu piasecznonews.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz