Zamknij

Pomóc dziecku w dobie epidemii

10:00, 12.02.2022
Skomentuj

Edukacja zdalna zastępuje co chwila stacjonarną, dziecko czuje się zagubione, nie wie jakie oczekiwania stawiają mu rodzice czy nauczyciele, nie wie do kogo zwrócić się po pomoc i, w efekcie, powoli staje się bierne wobec problemów, których nie jest w stanie rozwiązać. Jak mu pomóc?

Badania przeprowadzane w polskich szkołach jeszcze przed wybuchem pandemii wskazywały, że występują powszechnie problemy z koncentracją, myśleniem krytycznym, działaniem w grupie, empatią, czy szeroko rozumianymi kompetencjami poznawczymi i społecznymi. Wybuch pandemii pogłębił deficyty, dokładając do nich szereg nowych. To wszystko przez ograniczenia bezpośrednich relacji, interakcji interpersonalnych, a także długotrwałe utrzymywanie statycznej pozycji ciała.

Dzieci i młodzież mają problem z motywacją, akceptacją, agresją, zdrowiem psychicznym.Skutkuje to wycofaniem się z życia społecznego, problemami w nauce, brakiem umiejętności nawiązywania głębszych relacji. To wszystko w skrajnych przypadkach prowadzi do depresji

i nawet chęci odrzucenia życia.

Rewolucyjna metoda stymulacji mózgu

Rodzice starając się podążać za potrzebami dzieci, często zwracają się do specjalistów.

- W moim gabinecie dzieci pracują ze mną w stymulującym rozwojowo i poznawczo środowisku opartym o pedagogikę Marii Montessori - mówi dr Elżbieta Kwiatkowska z piaseczyńskiego gabinetu terapii pedagogicznej i treningu uwagi słuchowej dla dzieci i dorosłych. - Prowadzone są treningi uwagi słuchowej metodą Alfreda Tomatisa®, których podstawowym zadaniem jest poprawa koncentracji i zdolności poznawczych ludzi w każdym wieku. Następuje to przez stymulowanie mózgu do odpowiednio wzmożonej aktywności, dzięki bodźcom akustycznym. Dziecko rozwija się i doskonali mimochodem - podczas wykonywania ćwiczeń, uczestniczenia w terapii, czy nawet w trakcie swobodnej zabawy.

Pokonując nieśmiałość, budując pewność siebie

Gabinet terapii pedagogicznej oferuje także trening umiejętności społecznych oraz warsztaty poświęcone przełamywaniu nieśmiałości. Rozwój pewności siebie oraz posiadanych kompetencji społecznych i komunikacyjnych odbywa się równolegle z terapią nieśmiałości.

- Rodzice powinni angażować dzieci w dodatkowe działania o możliwie różnorodnym charakterze - radzi Elżbieta Kwiatkowska. - Należy też pamiętać o zapewnieniu czasu na własną aktywność oraz wypoczynek.


dr Elżbieta Kwiatkowska:

licencjonowany praktyk metody

Tomatisa®, doktor nauk społecznych w zakresie pedagogiki, nauczyciel akademicki, terapeuta, trener, specjalista w zakresie wspomagania rozwoju dzieci i dorosłych.


Auditus dr Elżbieta Kwiatkowska

gabinet terapii pedagogicznej i treningu uwagi słuchowej dla dzieci i dorosłych ul. Księcia Janusza I Starego 2 lok 8 (II p.)

wejście od ulicy Świętojańskiej

05-500 Piaseczno, tel. 690-503-339 www.auditus.edu.pl

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%