Zatrzymanie to efekt żmudnej i wieloetapowej pracy funkcjonariuszy zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Policjanci, prowadząc działania operacyjne i weryfikując zdobyte informacje, ustalili, że w jednym z domów na terenie gminy Konstancin-Jeziorna mogą znajdować się nielegalne substancje.
Ich przypuszczenia potwierdziły się podczas przeszukania. W lokalu znaleziono i zabezpieczono marihuanę, amfetaminę oraz haszysz. Jak ustalono, z ujawnionych środków można było przygotować ponad 500 porcji handlowych.
Zabezpieczone substancje trafiły do badań laboratoryjnych, natomiast 24-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Funkcjonariusze zgromadzili materiał dowodowy, na podstawie którego mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków.
Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.
Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających 24-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Piasecznie.
Policja podkreśla, że każda taka realizacja to efekt konsekwentnych działań i realny wkład w ograniczanie przestępczości narkotykowej oraz poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu piasecznonews.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz