Celem nadrzędnym dla PROFBUD jest wypracowanie kompleksowych rozwiązań, które wpłyną na poprawę jakości życia mieszkańców całej Gminy. To właśnie tu swoje mieszkania otrzymają tegoroczne zdobywczynie złotego i srebrnych medali igrzysk w Paryżu – Aleksandra Mirosław, Julia Szeremeta, Klaudia Zwolińska, Daria Pikulik, a także przyszli Mistrzowie igrzysk olimpijskich w Mediolanie.
W ramach kompleksowego planu rozwoju lokalnej infrastruktury edukacyjnej PROFBUD przewiduje realizację oraz finansowanie nowoczesnych placówek oświatowych. Proponuje działania, które znacząco zwiększą dostępność wysokiej jakości edukacji dla najmłodszych mieszkańców gminy. Proponowana jest rozbudowa istniejącej szkoły podstawowej, budowa nowej szkoły społecznej, a także przedszkoli i żłobków, co przełożyłoby się na blisko 2400 miejsc w takich placówkach.
Idea PROFBUD zakłada również powstanie nowoczesnego centrum sportowego, dostępnego dla lokalnej młodzieży i szkół. Dzięki temu młodzi mieszkańcy będą mogli rozwijać swoje talenty sportowe, a promowanie aktywnego stylu życia stanie się integralną częścią codzienności lokalnej młodzieży. Planowane są tam m.in.: boiska do piłki nożnej, korty do tenisa i zyskującego dziś na popularności padla, trasy rowerowe i biegowe, ścianka wspinaczkowa i wiele innych.
Miasto Polskich Mistrzów Olimpijskich opiera się na idei „miasta gąbki”, która jest nowoczesnym i zrównoważonym podejściem do zarządzania wodą opadową. Koncepcja ta przewiduje wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań, takich jak zielone dachy, ogrody deszczowe, niecki retencyjne oraz wykorzystanie materiałów przepuszczalnych, które umożliwiają lepsze zatrzymywanie i wykorzystanie wody w miejscu jej opadu. Cała wartość planowanych przez dewelopera rozwiązań polega na tym, aby zarządzać deszczówką i wykorzystywać ją na terenie inwestycji, nie odprowadzając jej do zewnętrznych kanałów. Efektem takiego działania jest brak utraty tak cennego zasobu jakim w dzisiejszych czasach woda oraz zapobieganie podtopieniom.
W koncepcji projektu, kluczowym punktem miasta będzie symboliczna „mila olimpijska” – trasa o długości niemal dwóch kilometrów, oplatająca inwestycję jak wstęga. To nie tylko ścieżka biegowa czy miejsce rekreacji, ale również edukacyjna podróż przez historię polskich, olimpijskich osiągnięć – triumfów, ale też pokonanych przeszkód. Ta trasa to serce miasta – symbol determinacji, współpracy i szacunku.
Zamysłem jest także powstanie Alei Mistrzów Sportu, która celebrować będzie triumfy polskich olimpijczyków oraz edukować o niezłomności i wytrwałości. W tej wyjątkowej przestrzeni, dłonie polskich olimpijczyków, odbite w mosiądzu, zostaną utrwalone jako pomnik ich wielkości. Aleja ma być symbolem wdzięczności, ale też inspiracją dla młodych, przypominając o sile marzeń i pracy, która prowadzi na szczyty.
Całość dopełniać mają miejsca użyteczności publicznej, m.in.: Multimedialne Centrum Kultury, żłobki, przedszkola, punkty aktywności dla dzieci i młodzieży, placówki medyczne i rehabilitacyjne.
Inwestycja rozpocznie się od realizacji pierwszego etapu tj. pierwszego budynku dzielnicy „Paryż”, w ramach którego powstanie 285 lokali mieszkalnych rozmieszczonych na 6 piętrach. Dystrykt będzie charakteryzować się zabudową w stylu paryskim oraz oryginalnym „zielonym kanionem” – przestrzenią rekreacyjną wypełniona roślinnością, inspirowaną francuskimi Champs-Élysées.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz