Zamknij

Wólka Kosowska pod lupą służb. Walka z nielegalnym hazardem trwa

12:40, 29.01.2025
Skomentuj Fot. Izba Administracji Skarbowej w Warszawie Fot. Izba Administracji Skarbowej w Warszawie

LESZNOWOLA Wólka Kosowska stała się jednym z miejsc, w których mazowiecka Służba Celno-Skarbowa (SCS) przeprowadziła skuteczne działania wymierzone w nielegalny hazard. Funkcjonariusze z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego (MUCS) podczas kontroli na terenie Centrum Handlowego w Wólce Kosowskiej zabezpieczyli 30 automatów do gier oraz stanowiska do ruletki. Akcja ta jest częścią szerszych działań podejmowanych na terenie całego Mazowsza, mających na celu likwidację nielegalnych kasyn.

Nielegalny hazard to rosnący problem, który dotyka nie tylko wielkich miast, ale także mniejszych miejscowości, takich jak Wólka Kosowska. W całym 2024 roku funkcjonariusze mazowieckiej Służby Celno-Skarbowej zabezpieczyli aż 1592 nielegalne automaty do gier – o 15 proc. więcej niż rok wcześniej. W ramach największej akcji w minionym roku rozbito międzynarodową grupę przestępczą zajmującą się hazardem, zabezpieczając przy tym 589 automatów.

Nie tylko hazard. Powiązania z inną przestępczością

Nielegalne salony gier często są wykorzystywane również do innych przestępstw, takich jak handel narkotykami czy pranie brudnych pieniędzy. W przypadku kontroli przeprowadzonych w innych częściach województwa funkcjonariusze zabezpieczyli nie tylko automaty, ale także narkotyki oraz duże sumy gotówki pochodzące z hazardowego procederu. Przykładem może być akcja w powiecie grójeckim, gdzie oprócz 14 automatów do gier, zabezpieczono również kilogram amfetaminy i 110 tys. zł w gotówce.

Nielegalny hazard. Wysokie kary dla organizatorów

Przypominamy, że zgodnie z ustawą o grach hazardowych automaty do gier mogą działać wyłącznie w legalnych kasynach posiadających odpowiednie koncesje. Organizowanie nielegalnych gier hazardowych zagrożone jest karą grzywny, pozbawienia wolności do lat 3 lub obiema tymi karami łącznie. Dodatkowo za każdy nielegalny automat przewidziana jest kara w wysokości 100 tys. zł – zarówno dla osoby organizującej hazard, jak i dla właściciela lokalu, w którym działały nielegalne urządzenia.

Edukacja i profilaktyka. „Nie daj się wciągnąć!”

Poza działaniami operacyjnymi, Krajowa Administracja Skarbowa prowadzi również akcję edukacyjną „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”. Jest ona skierowana do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych i ma na celu uświadomienie młodym ludziom zagrożeń wynikających z udziału w nielegalnych grach hazardowych, zarówno w świecie rzeczywistym, jak i w internecie.

Jak zgłosić nielegalny hazard?

Jeśli masz podejrzenia dotyczące działalności nielegalnych kasyn w Twojej okolicy, możesz zgłosić to anonimowo za pośrednictwem:

  • Krajowego Telefonu Interwencyjnego KAS – 800 060 000,
  • e-maila: [email protected],
  • elektronicznego formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronach KAS.

Każda informacja jest skrupulatnie analizowana i wykorzystywana w walce z przestępczością hazardową.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%