Prażmów

Zamknij
WAŻNE

Mieszkańcy Prażmowa przeciw wariantom obwodnicy

. 14:30, 01.04.2026
Skomentuj Mieszkańcy Prażmowa przeciw wariantom obwodnicy Plakat organizatora

PRAŻMÓW 25 marca 2026 r. w Urzędzie Gminy Prażmów odbyło się spotkanie władz gminy z mieszkańcami poświęcone planowanym wariantom przebiegu Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej (OAW). Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem – sala była wypełniona, a liczni mieszkańcy śledzili spotkanie również w transmisji online.

 

Podczas spotkania po raz kolejny wybrzmiało jednoznaczne stanowisko władz Gminy Prażmów. Samorząd popiera wyłącznie wariant 4/4B przebiegu obwodnicy i stanowczo sprzeciwia się wszystkim propozycjom ingerującym w teren gminy. W dyskusji aktywnie uczestniczyli mieszkańcy Prażmowa oraz okolicznych miejscowości, a także osoby zaangażowane społecznie z sąsiednich gmin.

Głos mieszkańców i obawy społeczności

W trakcie rozmów wielokrotnie podkreślano obawy związane z planowanymi rozwiązaniami i ich wpływem na lokalną społeczność oraz środowisko. Władze gminy podziękowały wszystkim uczestnikom za liczną obecność i aktywny udział w spotkaniu, zaznaczając, że zaangażowanie mieszkańców ma ogromne znaczenie w procesie podejmowania decyzji dotyczących przyszłości regionu.

Planowane protesty w sprawie A50

Na zakończenie spotkania przekazano informacje o planowanych protestach dotyczących przebiegu trasy A50. Pierwszy z nich odbędzie się 24 kwietnia o godz. 12:00 w Warszawie pod siedzibą Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przy ul. Wroniej. Organizatorzy zapowiadają wspólny przejazd uczestników z Urzędu Gminy Prażmów.

Argumenty organizatorów protestu

Organizatorzy protestu podkreślają, że sprzeciw wobec wariantów 1A, 1, 2 i 3 wynika z obaw o skutki inwestycji, takie jak wycinka kilkuset hektarów wieloletnich drzew, wyburzenia domów, wysiedlenia rodzin oraz zniszczenie gospodarstw i firm rodzinnych. Zwracają również uwagę, że kilka kilometrów dalej przebiega już droga krajowa DK50, która – ich zdaniem – była od początku planowana do rozbudowy i mogłaby stanowić alternatywne rozwiązanie.

Kolejne działania w przygotowaniu

Drugi protest jest obecnie w trakcie organizacji, a jego termin ma zostać ogłoszony w najbliższym czasie. Organizatorzy apelują do mieszkańców o udział w planowanych akcjach i dalsze zaangażowanie w sprawę przebiegu Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej.

(.)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu piasecznonews.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%