Pływacy na medal. Odnieśli sukcesy w dwóch dużych imprezach

0

KONSTANCIN-JEZIORNA 5 grudnia zakończyły się w Bydgoszczy Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów w pływaniu, a w ostatni weekend były rozgrywane Międzynarodowe Mistrzostwa Warmii i Mazur w Olsztynie. W obydwu imprezach dobrze zaprezentowali się zawodnicy Integracyjnego Klubu Sportowego Konstancin


W Bydgoszczy Bartosz Linard, zawodnik IKS Konstancin, został brązowym medalistą na 200 m stylem klasycznym z czasem 2:14,16. Bartek startuje z zawodnikami o rok starszymi. Od kilku lat trenuje pod okiem trenera Krzysztofa Golona, zdobywając regularnie medale na zawodach rangi mistrzostw Polski. Warto także wspomnieć, iż jako najlepszy żabkarz wśród 17-latków, zostanie powołany na cykl międzynarodowych zawodów, którego start zaplanowano wiosną przyszłego roku.
W Olszynie rywalizowała 15-osobowa reprezentacja IKS-u. O dużej randze zawodów świadczy to, że wzięło w nich udział prawie 750 zawodników z ponad 40 klubów. Reprezentanci Konstancina zdobyli łącznie 18 medali (8 złotych, 6 srebrnych i 4 brązowe). Na przysłowiowym „pudle” stanęli Weronika Głowacka, Maria Czubak, Gabriela Jasienicka, Mikołaj Juchno, Ignacy Sienkiewicz i Aleksander Kriukow.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię