Pociąg do gwiazd. Będzie romantycznie!

3

PIASECZNO W najbliższą sobotę o godz. 21 ze stacji kolejki wąskotorowej w Piasecznie odjedzie „Pociąg ku gwiazdom”. To nowy pomysł na urozmaicenie oferty turystycznej. Przewodnikiem po gwiazdach ma być pasjonat nocnego nieba, Karol Wójcicki


Podczas wycieczki nad Runowem ma dwa razy przelecieć stacja kosmiczna

– „Pociąg ku gwiazdom” to nasz pomysł na nietypowe spędzenie ciepłej, czerwcowej nocy – mówi Michał Duraj, wiceprezes organizującego przejazdy kolejką Piaseczyńsko-Grójeckiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej.
W sobotę 16 czerwca odjazd pociągu ze stacji w Piasecznie zaplanowano na godz. 21. Skład ma dojechać do Runowa. Tam odbędzie się wykład dziennikarza i popularyzatora astronomii Karola Wójcickiego, który tak jak nikt inny potrafi opowiadać o gwiazdach. Zorganizował on największe na świecie wspólne obserwacje nocnego nieba, w których wzięło udział 12 tys. osób. Często gości w programach radiowych i telewizyjnych, przez wiele lat był związany również z Centrum Nauki Kopernik.
– My aż tylu gości na naszym nocnym pikniku się nie spodziewamy, ale za to gwarantujemy niepowtarzalną atmosferę – żartuje Michał Duraj. – Na miejscu ustawimy teleskop, z którego obraz będzie przekazywany do rzutnika i wyświetlany na ekranie. Zachęcam uczestników wycieczki do zabrania koców. Będzie można wygodnie ułożyć się na trawie i wysłuchać opowieści o gwiazdach.
Po zakończeniu wykładu przewidziane jest ognisko. Powrót pociągu do Piaseczna planowany jest po północy. Bilety do nabycia na stacji kolejki lub przez internet (30 zł normalny, 20 zł ulgowy). W razie złej pogody, organizator zwróci pieniądze za bilety, lub zaproponuje inny termin wycieczki.

Tomasz Wojciuk

3 KOMENTARZE

  1. Mieszkam przy Grochowskiego i takie przejazdy w ciągu dnia są bardzo głośne, szczególnie gdy kolejka jedzie w stronę Zalesia. Lokomotywa jedzie wtedy na pełnych obrotach znacząco przekraczając normy dopuszczające 65 db w ciągu dnia. Przejazd kolejki nocą jest jeszcze bardziej uciążliwy. Dodatkowo za każdym przejazdem nadużywają sygnałów dźwiękowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię