Remont plebani w przyszłym roku

1

PIASECZNO Jak się okazuje remont dawnej plebanii przy kościele św. Anny, w budynku której znajduje się Muzeum Regionalne, będzie droższy niż początkowo zakładano i może pochłonąć nawet około 4 mln zł


Pierwsze założenia były takie, że gmina ma użytkować budynek dawnej plebani przez 25 lat i wydać na jego remont około 1,8 mln zł. Drugi przetarg na przebudowę obiektu brutalnie zweryfikował jednak te plany, bowiem okazało się, że najniższa zaproponowana oferta opiewa aż na 3,45 mln zł. W związku z tym wystąpiono do władz kościelnych o wydłużenie okresu użytkowania. Pomysł ten spotkał się z akceptacją i teraz gmina będzie mogła korzystać z dawnej plebanii aż przez 32 lata.
Podczas ostatniej sesji rady miejskiej radni zabezpieczyli środki – w sumie 3,945 mln zł – na modernizację budynku. 2,195 mln zł zostało zdjęte z budowy bloku komunalnego przy ul. Świętojańskiej, zaś 1,75 mln zł – z oszczędności na poprawie komunikacji w rejonie drogi krajowej 79. Remont plebanii rozpocznie się prawdopodobnie w przyszłym roku. – Jest to jedno z miejsc kształtujących tożsamość naszego miasta – mówi radny Zbigniew Mucha. – Cieszę się, że doczeka się wreszcie renowacji.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię