Rolety zewnętrzne – czy warto się na nie zdecydować?

0

Rolety zewnętrzne nie wyróżniają się wyglądem – ich najmocniejszą stroną jest za to praktyczność. Czy warto postawić na takie rozwiązanie?

Rolety zewnętrzne – konstrukcja, która nie działa w każdym przypadku

Wiele osób w ogóle nie kojarzy rolet zewnętrznych – w Polsce rzadko kiedy spotyka się takie rozwiązania. Ostatnio jednak ich popularność wzrasta, a doświadczeni aranżerzy coraz częściej spotykają się z pytaniami na ich temat. Z designerskiego punktu widzenia nie mają zbyt wiele do zaoferowania – ich stylistyka jest bardzo prosta. Pomimo tego mogą doskonale pasować do niektórych rodzajów wnętrz, o ile środek pomieszczenia został zaplanowany z odpowiednią dozą kreatywności.

Rolety zewnętrzne najlepiej wyglądają w nowoczesnych budynkach. Szczególnie dobrze sprawdzą się w przypadku osób, które lubią wpuszczać do pomieszczenia dużą ilość światła. Nie powinniśmy ich stosować, jeśli lubimy wnętrza bez słońca – taka stylistyka rzadko jest jednak preferowanym wyborem.

Tego typu rolety pasują do industrialnych, loftowych i minimalistycznych wnętrz. W każdej sytuacji warto jednak kierować się ostrożnością i własnym wyczuciem gustu. Zdecydowanie nie powinniśmy ich parować ze stylem klasycznym, art déco, kolonialnym czy chociażby vintage – część z tych sugestii może wydawać się wręcz oczywista. Pamiętajmy także, że najmocniejszą stroną rolet zewnętrznych nie jest ich wygląd, a ich funkcjonalność. To właśnie ze względu na ich praktyczną stronę tak wiele osób zaczyna decydować się na takie rozwiązania. Poznajmy niezwykłe możliwości rolet zewnętrznych – odkryjmy, co mają nam do zaoferowania.

Zalety rolet wewnętrznych możemy poczuć w każdej porze roku

Rolety zewnętrzne doskonale sprawdzają się zarówno w okresie zimowym, jak i letnim. Ich konstrukcja dodatkowo wspiera okno przed utratą temperatury – zdecydowanie robią to lepiej niż jakiekolwiek rolety wewnętrzne. Istotną zaletą takiego rozwiązania jest możliwość zaoszczędzenia na rachunkach za ogrzewanie. Wielu producentów decyduje się nawet na konstrukcje celowo stworzone z myślą o dodatkowym ociepleniu domu z zewnątrz. Takie dodatkowe zabezpieczenie okna sprawdza się więc doskonale w zimnych miesiącach.

Tego typu konstrukcja ma także niezaprzeczalne zalety w cieplejszych okresach – stąd ich popularność na południu Europy i coraz częstsze stosowanie także w naszym kraju. Średnie temperatury stopniowo wzrastają, a zimy są już dla wielu osób mniej uciążliwe niż letnie upały. Rolety zewnętrzne mają nam naprawdę dużo do zaoferowania właśnie w najcieplejszych miesiącach roku – bardzo skutecznie osłaniają wnętrze przed promieniami słonecznymi, zasłaniając je w praktycznie stu procentach.

W kwestii ograniczenia nagrzewania się pomieszczenia warto zwrócić uwagę także na sam kolor wybranych rolet. Białe, szare lub jasnobrązowe warianty sprawią, że promienie słoneczne są w większości odbijane, dzięki czemu temperatura wnętrza czy samego okna będzie nieco niższa. Nawet w przypadku ciemniejszych wersji kolorystycznych możemy zauważyć pozytywny efekt – rolety zewnętrzne znajdują się kilka centymetrów od szyby, dzięki czemu to właśnie one będą się nagrzewać, a nie samo pomieszczenie.

Kolejne zalety rolet zewnętrznych

Dzięki zastosowaniu rolet zewnętrznych chronimy także nasze okna – przede wszystkim przed wpływem promieni słonecznych i ciepła, ale nie tylko. Warunki atmosferyczne, takie jak śnieg, deszcz czy grad, również nie będą mogły zniszczyć szyby lub naruszyć konstrukcji oprawy okiennej. Rolety zewnętrzne będą także świetnym rozwiązaniem w wielu przypadkach – musimy jednak pamiętać o dostosowaniu ich do stylistyki wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię