Rusza kino samochodowe. Przyjadą też food trucki!

0

GÓRA KALWARIA W piątek i sobotę na placu Piechoty, na terenie byłej jednostki wojskowej, będzie można obejrzeć dwa filmy w kinie samochodowym. Obok zaparkują food trucki, oferujące oryginalne dania z różnych stron świata


Kino samochodowe i zlot food trucków mają chociaż po części zrekompensować mieszkańcom odwołanie planowanych na najbliższy weekend Dni Góry Kalwarii, czemu była winna pandemia koronawirusa. Koncerty, które miały się z tej okazji odbyć, zostały albo odwołane, albo przeniesione na przyszły rok (Golec uOrkiestra).
Przygotowania do odpalenia kina samochodowego trwały kilka miesięcy. Po dokonaniu obliczeń okazało się, że na placu Piechoty zmieszczą się 72 samochody. Bilety na seanse można już kupować poprzez stronę internetową www.biletyna.pl w cenie 30 zł od samochodu. Filmy będą wyświetlane na dużym ekranie, zaś dźwięk będzie można odbierać poprzez radio samochodowe lub smartfona. Jego emisję umożliwi działający na odpowiedniej częstotliwości transmiter, który został kupiony niedawno przez miejscowy Ośrodek Kultury – organizatora wydarzenia.

Na sobotę zaplanowano oscarowy hit

Piątkowy seans rozpocznie się o godz. 21.30. Na teren kina będzie można wjeżdżać od godz. 18.30 do 21. Zalecana wysokość samochodu to 1,5 m. Pojazdy wyższe niż 2-metrowe nie będą wpuszczane na plac. Przed pokazem zostanie podana częstotliwość, na której będzie można odbierać dźwięk. W piątek 5 czerwca zostanie wyświetlony polski film „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” w reżyserii Macieja Kawulskiego. Jest to historia najniebezpieczniejszego gangstera w Polsce, dla którego liczą się tylko władza i pieniądze. W sobotę, również o godz. 21.30, planowany jest natomiast pokaz koreańskiego filmu „Parasite” w reżyserii Bonga Joon-ho (opowieść o walce klas, które kompletnie się nie rozumieją), który podczas lutowej gali zdobył cztery Oscary w najważniejszych kategoriach.
– Kino samochodowe będzie czynne w każdą sobotę czerwca – zapowiada Monika Zacharkiewicz z Ośrodka Kultury. – Jeśli się przyjmie, będzie kontynuowane w wakacje. W przyszłym tygodniu zapraszamy wszystkich na pokaz filmu „Green Book” z 2018 roku.

Nikt nie wyjdzie głodny

Inauguracji kina samochodowego będzie towarzyszył zlot food trucków. Ma przyjechać w sumie 8-10 samochodów, które od piątku do niedzieli będą parkowały na ulicy Kleberga. Food trucki mają serwować posiłki od godz. 12 do 22. Będzie można spróbować m.in. dań kuchni meksykańskiej, pysznych burgerów, frytek belgijskich, a na deser – paluchów churros. Jedzenie będzie można zamawiać przez aplikację (wówczas dania będą donoszone do samochodów), jak i bezpośrednio przy food truckach z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię