Ruszają 17. Półkolonie Dobrej Woli

0

LESZNOWOLA Od 2 do 20 sierpnia w szkole podstawowej w Nowej Iwicznej będą odbywały się półkolonie dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie, organizowane przez stowarzyszenie Dobra Wola. – Jak zwykle zaplanowaliśmy dla naszych podopiecznych mnóstwo atrakcji i niespodzianek – zapowiada Jacek Zalewski, prezes stowarzyszenia


Te półkolonie były chyba najbardziej wyczekiwane ze wszystkich dotychczas organizowanych. Nie wolno zapominać, że podczas pandemii koronawirusa dzieci praktycznie nie wychodziły z domu. Przez długi czas były zamknięte szkoły specjalne, nie organizowano też w tym roku zimowisk.
Teraz chcemy to nadrobić i sprawić, żeby nasi podopieczni maksymalnie się zrelaksowali – zapewniają organizatorzy letniego wypoczynku. – Zaplanowanie dzieciom wielu zajęć poza miejscem zamieszkania dobrze wpłynie też na ich opiekunów, którzy w ciągu roku są z nimi praktycznie cały czas.
Pierwsze trzy dni półkolonii dzieci spędzą w szkole. Chodzi o to, aby oswoiły się z nowym miejscem. W tym czasie będą organizowane dla nich zajęcia sportowe. Potem zaczną się zwyczajowe wyjazdy, z których słyną półkolonie. W programie jest zwiedzanie Żelazowej Woli połączone z koncertem chopinowskim. Szykuje się też wyjazd do Serpelic nad Bugiem, gdzie grupa była kiedyś na zimowisku. Tym razem wpadną tam na krócej, aby wziąć udział w turnieju tańca. Ale to nie koniec atrakcji. Ciekawie zapowiada się zwiedzanie Muzeum Kazimierza Pułaskiego, gdzie odbędzie się kolejny koncert – tym razem fortepianowo-skrzypcowy. Dzieci będą też latać balonami, pływać kajakami i odwiedzą stare miasto w Warszawie.
Oczywiście w szkole też odwiedzi nas mnóstwo ciekawych osób – mówi Jacek Zalewski.
Przyjadą koszykarze, strażacy, policjanci, być może motocykliści. Na pewno wpadnie też grupa z uczelni Vistula. Są to muzycy z różnych kontynentów, którzy będą prezentowali nam swoją kulturę. Zrezygnujemy natomiast z Dnia Kolonisty. Chodzi oczywiście o środki ostrożności związane z pandemią.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię