Ruszyła akcja szycia maseczek dla szpitala

3

POWIAT W różnych częściach powiatu spontanicznie ruszyła akcja szycia maseczek dla szpitala i pracowników służby zdrowia. Maseczki powstają głównie w domowym zaciszu, a szyją je m.in. panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz harcerze. – Największy problem mamy z materiałami – mówi Małgorzata Brzezińska, sołtys Podolszyna w gminie Lesznowola. – Apeluję do hurtowni o bezpłatne przekazywanie nam bawełnianych tkanin oraz gumek


W szyciu maseczek dla piaseczyńskiego szpitala św. Anny biorą udział m.in. harcerze z hufca ZHP Piaseczno. Aby ograniczyć kontakty, każdy chętny szyje je samodzielnie.
Kontaktujemy się on line – mówi Magdalena Rzeszotek, zastępczyni komendanta hufca. – Osobom szyjącym dowożone są materiały. Potem odbieramy od nich maseczki i dostarczamy je do szpitala. To są maseczki ochronne, higieniczne, wielokrotnego użytku bez fizeliny. Zaczęliśmy produkować je w ostatni weekend.

Niezbędne materiały wolontariusze otrzymują z chorągwi stołecznej. Bazą jest tkanina, z której wytwarza się chusty harcerskie. Maseczki ochronne dla szpitala, ale też załóg ratownictwa medycznego szyją również mieszkanki Podolszyna, Nowej Iwicznej, Zgorzały czy Magdalenki w gminie Lesznowola.
Dziś szyjemy maseczki dla pogotowia, bo poprosił nas o to jeden z sanitariuszy – mówi Małgorzata Brzezińska, sołtys Podolszyna. – Akcja ruszyła w sobotę i zainicjowało ją Koło Gospodyń Wiejskich w Magdalence. W niedzielę przekazaliśmy pierwszą partię szpitalowi. Do tej pory powstało około 200 sztuk, ale nie poddajemy się i szyjemy dalej, bo potrzeby są ogromne.

Panie zaangażowane w szycie maseczek najpierw zrobiły porządki w swoich szafach, przeznaczając na nie m.in. poszewki od pościeli. Maseczki wykonane są z bawełny i po użyciu można je prać.
Każdego dnia szpital potrzebuje aż 2000 takich maseczek – dodaje Małgorzata Brzezińska. – Coraz więcej osób przyłącza się do tej akcji, mamy jednak problem z materiałami. Dlatego apeluję o ich nieodpłatne przekazywanie.

TW

CZYTAJ TAKŻE:  Zmagania z pandemią w Piasecznie-#SzczepimySię

3 KOMENTARZE

  1. Skoro w szpitalach chcą brać takie maseczki, to znaczy, że jednak są potrzebne. Szacunek dla ludzi, którzy pomagają bezinteresownie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię