Tajskie lody dla ochłody! W Piasecznie powstała kolejna ciekawa lodziarnia

0

PIASECZNO Od trzech tygodni przy ulicy Kościuszki 19 można kupić tajskie, rolowane na miejscu lody. To już trzecia oryginalna lodziarnia, która powstała na terenie miasta w przeciągu ostatniego roku


Czas Na Ice Thai działa w centrum Piaseczna od niedawna, a mimo to cieszy się sporą popularnością. W centralnym punkcie niewielkiego, narożnego lokalu mieści się tzw. patelnia – czyli wykonany z metalu blat roboczy, schłodzony do – 38 stopni C, na którym za pomocą specjalnych szpachelek formuje się lody o różnych smakach.

Bazę stanowi śmietanka waniliowa, którą miesza się z owocami. Następnie tak przygotowaną masę rozciera się na blacie, a po chwili zwija w delikatne rulony.

Na porcję składa się ok. 100 ml śmietanki, 20 g owoców, a także – jeśli ktoś sobie życzy – polewa, posypka i bita śmietana.

– Założyłem lodziarnię ze wspólnikiem, z którym znam się od podstawówki – mówi pan Grzegorz, jeden z właścicieli. – Takie lody jak u nas je się w Tajlandii, choć tam są one bardziej egzotyczne, bo Tajowie dysponują często zupełnie innymi owocami.


Podczas naszej wizyty w lokalu, do wyboru były m.in. lody truskawkowe, morelowe i bananowe. Cena za porcję: 10 zł (każdy dodatkowy składnik kosztuje 2 zł). Czas przygotowania: ok. 2,5 min. Lodziarnia otwarta jest codziennie od godz. 12 do 20.30.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię