Wczoraj poparli wójt Lesznowoli, dziś wylecieli z Klubu Radnych PiS

33

LESZNOWOLA Wczoraj obecni i byli radni gminy Lesznowola wydali oświadczenie, w którym udzielili poparcia wójt Marii Jolancie-Batyckiej Wąsik, zatrzymanej w środę przez CBA. Wśród popierających znalazła się trójka radnych z PiS. Jak się dowiedzieliśmy zostali oni wyrzuceni z Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości. Czy będą musieli ostatecznie pożegnać się z przynależnością partyjną?

Jej działalność cechuje się najwyższymi standardami – czytamy o wójt Marii Jolancie Batyskiej-Wąsik we wczorajszym oświadczeniu wydanym przez radnych. – Jej nieskazitelny charakter, uczciwość i prawość działania w sferze publicznej jak i prywatnej pozostaje poza podejrzeniami.

Wśród radnych podpisanych pod oświadczeniem znalazła się trójka gminnych radnych z PiS: Małgorzata Bobrowska, Łukasz Grochala i Krzysztof Łupiński.
O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy szefa powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości w powiecie piaseczyńskim, Sergiusza Muszyńskiego.
Radni wybrani z list Prawa i Sprawiedliwości, którzy podpisali się pod tym oświadczeniem, zostali wykluczeni z Klubu Radnych – informuje Sergiusz Muszyński. – CBA przeprowadziło czynności na zlecenie prokuratury, są to rutynowe działania podejmowane przez służby antykorupcyjne w takich przypadkach – dodaje.
– Oficjalnie nic o tym nie wiem – odpowiada krótko, poproszony przez nas o komentarz radny Łukasz Grochala. – Nikt mnie nie informował o wykluczeniu z Klubu – utrzymuje radny i dodaje, że dowiaduje się o tym od nas.
Podobnie reaguje radna Małgorzata Bobrowska.
Natomiast radny Krzysztof Łupiński przyznaje, że wie o wykluczeniu, ale odmawia komentowania tej sytuacji.
Jak to się dzieje, że o wykluczeniu z Koła radni dowiadują się od dziennikarza?
– To nieprawda – odpiera Sergiusz Muszyński. – O podjętej decyzji radni zostali oficjalnie poinformowani przez szefa Klubu Radnych.
Jaki los czeka byłych już członków Klubu Radnych? Czy zostaną wyrzucenie z partii?
– Decyzje w tej sprawie będą podejmowały odpowiednie organy statutowe partii – zapowiada Sergiusz Muszyński.

Adam Braciszewski

33 KOMENTARZE

 1. Ehh. Nie chce mi się nawet tego komentować. Od razu śmierdzi tu polityczną nogonką. PIaseczyńSki folwark Sergieja z ramienia sędziego robi co uważa i jak chce. Aż dziwne że Jarek to jeszcze toleruje.

  • Chyba głupi jesteś. Ewidentnie Siergiej został tu wysłany przez Jarka aby uporządkować bajzel po Ołdaku który był pewnie podstawiony przez PO. A w tej sprawie – radni w oświadczeniu skrytykowali CBA które podlega szefowi PiS na Mazowszu (a wiec zwierzchnikowi Siergieja) – jak wiec mazowiecki PiS mógł inaczej zareagować jak radni PiS krytykują szefa mazowieckiego PiS?

  • Sergiusz miał zdjęcie z Kaczyńskim na plakacie wyborczym przypominam. Tutaj raczej jest inna sprawa – szef PiS na Mazowsze to tez nadzorca CBA. Krytykowanie CBA przez radnych to krytykowanie szefa PiS na Mazowszu

 2. „CBA przeprowadziło czynności na zlecenie prokuratury, są to rutynowe działania podejmowane przez służby antykorupcyjne w takich przypadkach” – i to ma uzasadniac wykluczenie radnych. O czym to świadczy? Jak to świadczy o mówcy?

   • Chyba żyjemy w wolnym kraju i krytyka jest albo powinna być konstruktywna? W tym temacie ostatnio Prezydent RP też się wypowiadał? Chodzi o możliwość krytyki np. sądów, Prezydenta RP czy sądów?

 3. „CBA przeprowadziło czynności na zlecenie prokuratury, są to rutynowe działania podejmowane przez służby antykorupcyjne w takich przypadkach” – i to ma uzasadniać wykluczenie radnych. O czym to świadczy? Jak to świadczy o mówcy?
  Tenn wyczyn wcale nie dziwi … chyba?

  • to prawda, CBA powinno zajrzec tez do innych gmin, ale ciesze sie z jednego – ta sytuacja pokazala ze dla CBA nie ma swietych krów

   • W tym przypadku stołek wójta , zapewne chcą go obsadzić jakimś pisowskim nieudacznikiem. Mierny bierny ale wierny – takich teraz pisiory potrzebują

   • Jestem zwolennikiem PiS,ale Muszyniski zrobil to nie demokratycznie,tak jak chce to PiS.Ja to bym jego wydaliyl z Parti Pis, .Nie ma jasnego prawa w Polsce.Wojt przeciez moze umarzac dlugi.

    • Sorry ale jeśli najprawdopodobniej wierzycie ze Muszyński albo ktokolwiek nasłał na nią CBA to jesteście idiotami. Idiotami jesteście tez jeśli sądzicie ze decyzja o wykluczeniu z klubu radnych atakujących CBA zapadła na szczeblu Muszynskiego

     • Śledząc ostatnie polityczne wydarzenia i to co swoją osobą prezentuje Muszyński , takie zachowanie pasuje do niego. Szkoda, że trafił nam się taki człowiek w naszej okolicy.

 4. PiS powinien być zdelegalizowany po wyborach wszyscy fubkcyjni rozliczeniu za nadużycia władzy i inne przekręty. Bez taryfy ulgowe działają na szkodę kraju

 5. Droga Nauczycielko, na rozliczenie nie ma szans, bo społeczeństwo zostało kupione i większość pójdzie jak potulne barany oddać głos na PiS. Ockną się po wyborach gdy zapanuje ogólny zamordyzm. Żyłem w czasach komuny i pamiętam – teraz to wraca i niebawem będzie „po ptokach”. Nie po to budują nowe zakłady karne, by świeciły pustkami

 6. Za to co zrobili Pani wójt nie ma szans, aby uczciwi ludzie zaglosowali na nich w jesiennych wyborach. W gminie Lesznowola nie mają czego szukać.

  • Podziwiam Pana mentalność. Jak jest się „samorządowcem z 20-letnim stażem” to się stoi ponad prawem? Wójtowa byłą przyzwyczajona ze wszyscy sie jej w pas kłaniaja, ze nie ma opozycji, jak widac dla CBA nie ma swietych krów i tak powinno byc

   • Ale oczywiście, że są święte krowy i dla tych służb. Tylko, że one są nie do ruszenia na czele z samym szefem tej policji partyjnej. Więc biorą się za uczciwych. Jak ktoś potrafi to wszystko co się stalo poskladac w całość, to dojdzie do jednego wniosku. Ktoś tu chciał zrobić zamach stanu.

   • Tak, jestem w błędzie? Siergiej M jest najlepszym kolega radnego sejmiku, który jest prawą ręką szefa tej służby. Przypadek? Po 6tej wchodzą do domu a o 7mej cała Polska wie a po południu Siergiej żąda dymisji. Też przypadek? Chyba głupi w to uwierzy.

 7. I ktoś mi powie że zatrzymanie i cała ta wątpliwa sprawa, to nie polityczna machina PIS, próbującego pozbyć się niewygodnych!
  Gołym okiem widać, że PIS robi czystki jak za Stalina.

 8. A dlaczego nikt sie nie pyta dlaczego Rzad nie bierze sie za sluzbe zdrowia.Mysile ze sie boja bo nie dadza rady.To jest dzialanie na szkode obywateli i nikt za to beknie.

 9. Taka sluzbe zdrowia zafundowala nam Demokracja naczele z Premierem Mazowieckim.Doradzca Mazowieckieg objasnil nam w wywiadzie telewizyjnym zabrac Polakam i nie dac.Poto zostaly zniszczone fabryki i Pegiery.

 10. Jestem zwolennikiem Pani Wójt. To najlepszy Wojt jaki mógł być. Ale jak ma takie zarzuty to powinna z honorem podać się do dymisji i wrócić dopiero jak się sprawa wyjaśni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię