Wypadek na basenie. Reanimowano 13-latka

9

PIASECZNO Do wypadku doszło w Zalesiu Górnym na terenie basenu w Planecie Zalesiu

Podczas kąpieli w basenie w Planecie Zalesie noga 13-letniego chłopca utknęła w rurze.
– Pompa wciągnęła chłopca pod wodę na 10 minut – relacjonuje jeden ze świadków. – Był reanimowany.
–  Siedziałam obok gdy grupa mężczyzn zaczęła rozrywać basen – relacjonuje kobieta, która również była świadkiem zdarzenia. – Nie było widać głowy dziecka, zniknęła pod wodą. Pytano czy jest lekarz, była straszna panika, reanimowano tego chłopca. Miałam wrażenie że tego chłopca całego zassało.
Gdy na miejsce przyjechała straż pożarna chłopiec został już oswobodzony i był przytomny.
Z urazem nogi trafił pod opiekę ratowników pogotowiamówi mł. bryg. Łukasz Darmofalski z Komendy Powiatowej.
Co było przyczyną wypadku? Na to pytanie odpowie policja.
Dziecko żyje, basen jest zamknięty – mówi nadkom. Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. – Powiadomiliśmy Państwową Inspekcję Pracy i nadzór budowlany. Przyczyny wypadku będą ustalane.
To rura grawitacyjna a nie ciśnieniowa, nie jest możliwe by ktoś został wciągnięty – uważa mówi Rafał Karwowski, ze spółki, dzierżawiącej terenów rekreacyjnych w Zalesiu Górnym. – To był nieszczęśliwy wypadek.

AB

9 KOMENTARZE

  1. byłem tam dzisiaj i kiedy się już ubieraliśmy to wszyscy zbebrali sie przy wlocie do rury i wzyscy sie darli żeby pompe wyłączyli w tedy wszyscy zaczeli wychodzić z basenu to było straszne. Wspułczuje matce tego dziecka.

  2. To nie pierwszy wypadek na terenie Planety Zalesie. Z bezpieczeństwem jest tam źle. Nikt nie wyciąga wniosków. Ani właściciel ani samorząd. Kasa jest najważniejsza.

  3. No tak nie jest możliwe żeby rura wciągnęła która była niezabezpieczona już obrona jest zaprzeczają faktom …podciągną pod nieszczęśliwy wypadek ..winnych brak jak zawsze ….pewnie dziecko winne bo przepływało obok rury ….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię