Zawiadomiono o katastrofie samolotu. Spadł i się zapalił? [AKTUALIZACJA]

1

Otrzymaliśmy informację o tym, że w okolicach Habdzina spadł mały samolot turystyczny lub sportowy. Nasz reporter wyruszył na miejsce, ale okazało się, że do wypadku doszło po drugiej stronie Wisły na terenie powiatu otwockiego

– W tej chwili jesteśmy w trakcie dojazdu na miejsce zdarzenia, więc nie mogę jeszcze podać żadnych szczegółów – powiedział nam przed chwilą mł. kpt. Maciej Łodygowski, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku. Z naszej strony Wisły widać zadymienie.
– Nie możemy w tej chwili potwierdzić czy spadała awionetka, takie było zgłoszenie, ale jeszcze nie możemy go potwierdzić – mówi mł. bryg. Łukasz Darmofalski z rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie.- Nie wykluczamy, że rzeczywiście ktoś zobaczył lecący samolot, który zniknął mu z oczu i połączył go z dymem.
O dalszym rozwoju sytuacji będziemy informować.

godz. 15.44

– Nie spadła awionetka – uspokaja mł. kpt. Maciej Łodygowski. – Źródłem zadymienia były palące się śmieci przy ul. Czarnuszki (Wawer -przyp. red).
Teren został dokładnie sprawdzony przez śmigłowce. Nie potwierdzono zgłoszenia o wypadku awionetki.
– Prawdopodobnie osobie zgłaszającej wydawało się, że samolot spadł, a dodatkowe zadymienie utwierdziło go w przekonaniu, że doszło do nieszczęścia – dodaje mł. kpt. Maciej Łodygowski.
– Po naszej stronie Wisły widać dwa śmigłowce, które wciąż sprawdzają brzeg po stronie otwockiej – informuje jeden z naszych reporterów. Drugi reporter korzystając z promu przeprawił się przez rzekę i za chwilę dotrze na miejsce zdarzenia.
Wszystko wskazuje na to, że nie doszło do nieszczęścia i mobilizacja służb ratunkowych nie była potrzebna.

godz.16.04
– Płoną śmieci, resztki starych bud, na miejscu jest 5 zastępów straży pożarnej – potwierdza nasz reporter, który dotarł na miejsca akcji gaśniczej. – Zgłoszenie o katastrofie awionetki okazało się nieprawdziwe.

AB

WPI TAXI Piaseczno

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię