Zmiana trenera

0

LESZNOWOLA PIŁKA NOŻNA, A KLASA Pod koniec stycznia Oskar Śliwowski zrezygnował z funkcji pierwszego trenera drużyny seniorów FC Lesznowola. Jego miejsce zajął Daniel Barcicki

Oskar Śliwowski to niewątpliwie jedna z najważniejszych postaci w historii klubu FC Lesznowola. Jest bowiem nie tylko jednym z jego założycieli, ale przez wiele lat był również jego czołowym piłkarzem i – z dorobkiem ponad 100 goli – najlepszym strzelcem. W listopadzie 2019 roku, po wygranym meczu z Jednością Żabieniec, postanowił zawiesić buty na kołku i skupić się tylko na karierze trenerskiej. Oprócz pracy w Lesznowoli prowadzi również drużynę seniorów w Klubie Towarzysko-Sportowym Weszło i angażuje się w rozwój SRS Zamienie.

Czas spędzony w klubie dał mi doświadczenie, które na pewno zaprocentuje podczas pracy w roli trenera – mówi Oskar Śliwowski. – Razem z zawodnikami przeżywaliśmy piękne chwile, które będę pamiętał zawsze. Realizowaliśmy wspólnie zakładane plany sportowe, zawsze byliśmy razem na dobre i na złe. Praca z seniorami była dla mnie wyjątkowa i sprawiała mi wiele radości. Dziękuję za zaufanie i pracę z tak wspaniałymi ludźmi. Życzę wszystkim zawodnikom FC Lesznowola zdrowia i sukcesów sportowych oraz awansu do ligi okręgowej.
Swoją decyzję szkoleniowiec motywuje względami prywatnymi i chęcią poświęcenia większej ilości czasu rodzinie.

Ze względu na brak czasu musiałem podjąć tą trudną, ale przemyślaną decyzję – zdradził nam Oskar Śliwowski. – W weekendy byłem w domu gościem. Mam dwójkę dzieci i chciałbym poświęcić rodzinie więcej uwagi, a jeśli w coś się angażować, to tylko na 100 procent. Nadal jednak, w miarę możliwości, będę się pojawiać na meczach w Nowej Woli.

Trener Oskar nie żegna się również całkowicie z FC Lesznowola. Dalej będzie kontynuował pracę na stanowisku trenera rocznika 2013 w miejscowej Akademii Piłkarskiej.
Jednocześnie trenerem pierwszej drużyny został Daniel Barcicki.

To był nasz pierwszy wybór, kiedy dowiedzieliśmy się o rezygnacji Oskara – mówi Kamil Boguta, prezes FC Lesznowola. – Daniel Barcicki to bardzo dobry szkoleniowiec z dużym doświadczeniem, dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni, że przyjął naszą ofertę. Przy okazji chciałbym bardzo podziękować trenerowi Oskarowi za świetną pracę, którą wykonał z naszą drużyną seniorów i życzyć mu samych sukcesów.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię