Zuchwałe włamanie w Zalesiu Dolnym! [FILM]

18

PIASECZNO Wczoraj wieczorem nieznani mężczyźni wtargnęli przez okno do jednego z domów przy ul. Marii Konopnickiej. W środku przebywał 13-letni chłopiec, który szybko zawiadomił rodziców. Spłoszeni napastnicy ukradli dziecku laptopa. Wyskoczyli oknem i nawet nie uciekali. Po prostu odeszli

W ostatnich tygodniach liczba włamań do domów w okolicach Piaseczna drastycznie się powiększyła. Złodzieje są coraz bardziej bezczelni – potrafią wtargnąć nawet podczas obecności domowników. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy wczoraj wieczorem doszło do trzech zdarzeń – włamywacze grasowali także przy ulicy Leśnej i Wiśniowej. Wszędzie w domach obecni byli mieszkańcy.
Byliśmy z żoną u sąsiadów, gdy zadzwonił syn – opowiada pan Grzegorz, mieszkaniec ul. Marii Konopnickiej. 13-latek przebywał na parterze, gdy usłyszał niepokojące hałasy z piętra. Złodzieje po meblach ogrodowych i balkoniku wdrapali się i sforsowali uchylone okno.
Pan Grzegorz szybko wrócił do domu i wszczął alarm, jednocześnie nagrywając zdarzenie. Młodzi, wysportowani napastnicy wyskoczyli z okna sypialni. Nosili kominiarki utrudniające identyfikację. Jeden z nich miał charakterystyczną kurtkę z czerwonym pasem.
Nie wierzę by dzięki mojemu nagraniu udało się ustalić tożsamość włamywaczy – przyznaje pan Grzegorz. – Warto jednak uczulić ludzi i przestrzec przed realnością takiego napadu. Złodzieje czuję się bezkarni i są pewni siebie. Proszę zauważyć, że na mój krzyk nie reagują paniczną ucieczką. Oni po prostu spokojnie odchodzą.
Łupy z włamania przy ul. Marii Konopnickiej nie były zbyt cenne. Ukradziono laptopa 13-letniemu chłopcu i parę spinek do koszuli. Zuchwałość i opanowanie włamywaczy pozwalają jednak przypuszczać, że to nie był ich ostatni napad. Miejmy się na baczności – zamykajmy po zmroku okna i natychmiast reagujmy, gdy widzimy w sąsiedztwie podejrzane osoby.

Adam Braciszewski

18 KOMENTARZE

 1. To jest właśnie ten brak policji. Po prostu.
  Jest mało patroli. A jak już są to bezradne 🙁
  Piaseczno staje się bardzo niebezpieczne.
  Nie było tak jeszcze.
  Od kilku lat jest po prostu źle i niebezpiecznie.

 2. He i co przybyli ha dupa zarobienia są milicjanty gdy potrzebni standardowo nie ma ich bo interwencję gdzieś maja bo radiowozu nie mają albo za tłuste dupska żeby się ruszyć i chłopi a darl się i co nic znieczulica to tylko Polska

 3. Ale z czterech-pięciu sąsiadów, jakby dokonało obywatelskiego zatrzymania to może z dwa razy by się zastanowili czy następnym razem wejść. W Teksasie się zastanawiają?

 4. W Zalesiu Dolnym nie widać wcale patroli policji. Jak przejedzie radiowóz raz na pół roku, to jest cud. A jadą tak jakby ktoś ich gonił.

 5. A może to firmy ochraniarskie, które szukają nowych klientów … Bo jak się ludziska wystraszą to od razu polecą i podpiszą umowę na monitoring posiadłości. Napadają tych z alarmem czy bez? Trzeba by to może przeanalizować szanowna policjo.

 6. W tym roku, przed godziną 3 w nocy dostrzegałam lawetę w mojej miejscowości, po kilku minutach usłyszałam hałas.
  Postanowiłam zadzwonić na policję i poinformować o zaistniałej sytuacji.
  Przeprowadzony został że mną wywiad (rozumiem), a radiowóz przyjechał po około 15 minutach…
  Gdyby okazało się że to próba kradzieży, czy napad, sprawcy mieliby wystarczająco dużo czasu żeby zrobić co swoje i odjechać.

 7. Odważni złodzieje ! przecież tyle ludzi ma w domach broń i ustawa o obronie miru domowego działa.Dobrze że do mnie nie przyszli bo bym ich 36″ przywitał a nie krzyczał ,,złodzieje policja”

 8. Policja ma inne zadania: chronić Sejm i dyktatorka, pilnować, by jakiegoś ministra nie przejechał samochód gdy będzie przechodził poza pasami, sterczeć przed willami rożnych PiSich kacyków.
  Chłopaki dwoją sie i troją – nie dziwota, że brak im czasu na łapanie złodziei.
  Włamywacza nie złapią – trudno, ale dostaną naganę jeśli dopuszczą do tego że jakiś gość będzie przeszkadzał posłance wsiąść do TAXI

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię