300 osób posadziło prawie 2 hektary lasu!

0

LESZNOWOLA W sobotę odbyło się IV Sadzenie Lasu Dobrej Woli. Tym razem nieopodal leśniczówki przy ul. Gajowej posadzono około 10 tys. młodych dębów i lip


Była to doroczna akcja organizowana przez opiekujące się osobami niepełnosprawnymi intelektualnie stowarzyszenie Dobra Wola. Zawsze na początku kwietnia przyjaciele stowarzyszenia i jego podopieczni spotykają się na sadzeniu lasu. Do tej pory podobne akcje odbywały się m.in. Magdalence i Sękocinie Starym. Tym razem młody las sadzono w trzech gniazdach nieopodal ulicy Gajowej. Po pobraniu sprzętu w postaci szpadli i rękawic, wszyscy chętni udali się na wskazane stanowiska i przystąpili do pracy. Nieopodal ustawiono kontener, do którego można było wrzucać elektrośmieci.

Po zakończeniu akcji zapłonęło ognisko, na którym można było upiec kiełbaski. Niektórzy przynieśli też pyszne, domowe ciasta.
– W tegoroczne sadzenie lasu włączyło się wielu mieszkańców pobliskiej Wilczej Góry – mówi Adam Gawrych, sołtys miejscowości. – Rada sołecka postanowiła ufundować dla nich wszystkich poczęstunek.
Imprezę sfinansowała gmina Lesznowola przy wsparciu prywatnych sponsorów, którzy przekazali niepełnosprawnym m.in. zestawy kosmetyków.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię