Aplikacja do śledzenia telefonu – jak namierzać komórkę za darmo?

0

Chyba każdy z nas przynajmniej raz marzył o możliwości śledzenia czy namierzania dowolnego telefonu. Dziś oczywiście nie do końca jest to możliwe, mamy jednak możliwość swobodnego lokalizowania sprzętu, który należy do nas. Jest to niezwykle przydatne rozwiązanie, które dodatkowo pozwala nam czuć się nieco bezpieczniej w świecie, w którym nasze smartfony to prawdziwe kopalnie wiedzy i informacji na nasz temat (łącznie z dostępami do kont bankowych, prywatnych zdjęć czy mediów społecznościowych). Jak więc sprawdzić, gdzie aktualnie znajduje się nasz telefon?

Jak sprawdzić, gdzie jest zgubiony telefon?

Chyba każdy użytkownik telefonu komórkowego zna to uczucie paniki i strachu, które towarzyszy uświadomieniu sobie, że właśnie zgubiliśmy nasz telefon, został on skradziony lub zwyczajnie nie wiemy, gdzie aktualnie się znajduje. Jest to spowodowane między innymi tym, że dziś telefony to prawdziwe skarbnice wiedzy na temat ich właścicieli. Uzyskamy za ich pośrednictwem dostęp do mediów społecznościowych, kont bankowych czy kontaktów danej osoby. Nic więc dziwnego, że popularnością cieszy się wpisywane w Google zagadnienie „znajdź mój telefon„. Okazuje się, że w internecie znajdziemy dziesiątki aplikacji, które pozwalają nam na zlokalizowanie naszego urządzenia. Wśród nich wyróżnia się między innymi Lokalizo i powiązana z nim aplikacja, które zarówno pomagają w namierzaniu urządzeń, jak i pozwalają na wgląd w kopie ich wiadomości tekstowych i rejestry połączeń. Warto pamiętać, że zaawansowane rozwiązania często wymagają od nas wniesienia odpowiedniej opłaty, przed skorzystaniem z nich warto więc zapoznać się z ich regulaminem, cennikiem czy zasadami działania. Okazuje się również, że dzięki internetowi możemy skutecznie się bronić przeciwko innym zagrożeniom związanym z naszym telefonem. 

Książka telefoniczna online i sprawdzanie właściciela numeru

W sieci możemy dziś sprawdzić także właściciela konkretnego numeru telefonu. Dokonać tego można już z poziomu wyszukiwarki internetowej, która podpowie nam, czy dany identyfikator związany jest z jakąś firmą lub instytucją, która wcześniej opublikowała go w sieci. W pozostałych przypadkach opinie i oceny danego numeru sprawdzić można na łamach serwisów, które specjalizują się w gromadzeniu danych na ich temat. Dzięki temu ustrzeżemy się niechcianych rozmów z telemarketerami i uda nam się uniknąć namolnych oszustów, którzy podszywają się pod na przykład banki. Dużym zainteresowaniem cieszy się także książka telefoniczna online, która działa podobnie do swojego papierowego odpowiednika sprzed lat. Internet jest więc szansą zarówno na znalezienie interesującego nas numeru, jak i zabezpieczenie swojego urządzenia. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię