Arche planuje budowę bloków na terenie Starej Papierni. Można jeszcze składać uwagi!

1

KONSTANCIN-JEZIORNA Od kilku lat firma Arche planuje inwestycję na terenie dawnej Fabryki Papieru przy ul. Mirkowskiej. W pierwszym etapie planowana jest budowa czterech budynków, w których znajdzie się do 145 lokali mieszkalnych plus lokale usługowe oraz wielopoziomowego garażu


Rok temu Arche przekonywało, że na terenie po fabryce papieru planuje budowę obiektu o funkcji hotelowo-konferencyjno-eventowej. Mówiono też o usługach i mieszkaniówce. Okazuje się, że firma chce zacząć od tej ostatniej. Niedawno odbyło się w tej sprawie spotkanie z radnymi nowej rady miejskiej. Wątek spotkania powrócił podczas ostatniej sesji. Radny Marek Skowroński zarzucał burmistrzowi Michałowi Wiśniewskiemu, że trzyma stronę dewelopera. Z kolei Michał Wiśniewski podkreśla przy każdej okazji, że w tej inwestycji chodzi mu przede wszystkim o transparentność.

Mam nadzieję, że spotkań z Arche będzie więcej, ponieważ bardzo mi zależy na dialogu zarówno z mieszkańcami, jak i z naszymi inwestorami – mówił w ostatni wtorek. Wówczas w magistracie odbyło się kolejne spotkanie poświęcone tej inwestycji. Arche poinformowało, że na terenie Starej Papierni planuje budowę czterech budynków mieszkalnych z lokalami usługowymi. W sumie miałyby zamieszkać w nich maksymalnie 322 osoby. Oprócz zamierzeń inwestycyjnych firma pokazała koncepcję zagospodarowania pozostałego terenu po dawnej fabryce papieru.

Teraz wszyscy uczestnicy spotkania i nie tylko mogą do 17 maja wypowiedzieć się na temat zaprezentowanych projektów, zadać pytania i zgłosić uwagi. Uwagi można składać pisemnie w kancelarii urzędu lub przesyłać drogą elektroniczną. Ostateczną decyzję odnośnie lokalizacji inwestycji podejmie rada miejska.

TW

1 KOMENTARZ

  1. Temat napisany 17 maja – „Teraz wszyscy uczestnicy spotkania i nie tylko mogą do 17 maja wypowiedzieć się na temat zaprezentowanych projektów, zadać pytania i zgłosić uwagi”

    A tak na marginesie to niedługo developerzy zniszczą wszystko… A gmina z tego się tylko cieszy.
    Wycinają każdy możliwy kawałek zieleni.. niszczą zabytki.. A podczas budowy utrudniają życie ludziom którzy na danym terenie żyją całe życie. Budujmy jak najwięcej blokowisk niszczmy zieleń olać ekosystem na balkonie też można mieć kwiatki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię