BMW wtargnęło na tory wprost pod drezynę

43

PIASECZNO W godzinach porannych na ul. Gołkowskiej w Gołkowie BMW wjechało pod nadjeżdżającą drezynę. Na miejscu wszystkie służby.

 

W Gołkowie na przejeździe kolejowym na ul. Gołkowskiej pod nadjeżdżającą drezynę wjechał samochód marki BMW. Ze wstępnych ustaleń wynika, że  poza uszkodzeniami pojazdów, większych szkód nie było. Kierowca samochodu jest w szoku. Na miejscu wszystkie służby.

43 KOMENTARZE

 1. kierowca w szoku po zderzeniu z drezyną, a własna głupota go nie szokuje? jak jest STOP, to trzeba sie zatrzymac.. zadna filozofia.. a 75 proc. kierowców ma w du…ie znak STOP. Na tym przejedzie kiedyś byłam nawet wyprzedzana, także ten… kolejna tragedia murowana. Temu się pofarciło i tyle.
  A Ty kiedy ostatni raz zatrzymałeś się przy znaku STOP?

  • Torowisko nie stanowi zagrożenia, bo niby jakie? Chyba, że się na torach przewrócisz, gdy ślisko.
   Ale ignorowanie znaku STOP nie jest najlepszym pomysłem.

  • Kierowcy sami są zagrożeniem dla siebie. Znaki są, to trzeba ich przestrzegać. A kolejka Piaseczyńska jest jednym z symboli turystycznych regionu.

   • Polskim kierowcom przeszkadza wszystko- piesi, latarnie, drzewa, a i tory też są złe i przeszkadzają (rocznie nawet 500 kierowcom). Drzewa to obowiązkowo wyciąć wszystkie i wstawić gumowe, żeby dzbany się odbijały, a nie rozbijały. Rowy nalezy pozasypywać. bo też groźne.

  • Pomyślmy… bardzo długo i dla każdego pirata drogowego co nie potrafi się zastosować do znaku STOP (czy innych znaków)? Jak można winić torowisko, a nie pirata drogowego?

 2. To nie torowiska ani „niebezpieczne skrzyżowania” stanowią zagrożenie tylko kierowcy nie przestrzegający przepisów.
  Tam jest znak stop !

  • A gdzie ta drezyna tak pędziła rozumię kiedyś pociągi rozkładowe
   Ta drezyna to prowadzący to badziewie powinien uwaźeć na przejazdach bo on nie ma rozkładu

 3. Tam się zebrała banda cwaniaków, którzy pod pozorem wożenia turystów realizują swoje marzenia o kolejce elektrycznej i przy okazji ciągną forsę skądś się da.

 4. A znak jaki tam stoi? Więc jeśli woźnica z BMW nie umi rozpoznawać i odpowiednio reagować, to lejce do odebrania dożywotnio zalecam, nie będzie stanowić zagrożenia. Dziękuję dobranoc…

  • Tyle że cały zarząd kolejki składa się z wolontariuszy którzy nie dostają za swoją pracę ani grosza. Trochę szacunku dla tych co poświęcają swój czas i wiedzę na utrzymanie zabytków.

  • Ktoś kto nie wie co się tam dzieje nie powinien zabierać głosu
   Kolejka generuje również zyski dla gminy
   Za darmo nie jeździ i jest jedną z niewielu atrakcji

 5. Potwierdzam Piaseczno to dzbany i pustaki i pustaczki jak wyżej. Bez obrazy, znaki drogowe są święte. Nawet na parkingach w Piasecznie cię obstujają.

 6. Z wielu poprzednich wpisów wnioskuję, że zawistników ci u nas dostatek. Sprawa dotyczy nieprzestrzegania przepisów o ruchu drogowym przez kierowcę, a nie zasadności funkcjonowania turystycznej linii wąskotorowej.
  Zamiast zazdrościć i pomstować, zróbcie sami coś dobrego 🙂

 7. Tak naprawdę to ta kolejka nikomu nie potrzebna, ani to atrakcja ani zabawa . Tory juz dawno powinny zniknąć, ciuchcia niech stoi w muzeum. W piasecznie wprowadzić XXI wiek. A pasjonaci, niech jeżdżą po parkach nie po centrum miasta.

  • Nie wierzę w to. Jak jechałem w kolejce w przed pandemią to ledwo kupiłem bilet, taki był tłum.
   Jeśli tak dużo osób jeździ to jakim niby cudem miałaby być niepotrzebna?
   Przecież to się nie dodaje.

   • Dla jednego kursu raz na tydzień (miesiąc ?) przez dwa miesiące w roku ktoś ma niezłą fuchę przy utrzymaniu torów i samej kolejki. A kasa za podnajem powierzchni na stacji do kogo idzie?
    Najważniejsze to się dobrze ustawić.

 8. „Kierowca samochodu jest w szoku”
  ======================
  A kierowca drezyny?
  Przyzwyczajony czy drezyna była bezzałogowa?

 9. Po co komu te tory i ta kolej do której trzeba dopłacać,stanowiska dla ciotek i paciotkow zrobić drogę rowerowo piesza zagospodarować ładnie teren itp i nie będzie tylu wypadkow dopłacania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię