Komunikacja

Zamknij
GÓRA KALWARIA Do groźnego zdarzenia doszło na trasie między Dobieszem a Wilczynkiem. Samochód osobowy uderzył w drzewo, a następnie zapalił się. Na miejscu pracują służby ratunkowe, a droga jest całkowicie zablokowana.
GÓRA KALWARIA  Policjanci z piaseczyńskiej drogówki zatrzymali w Górze Kalwarii 47-letniego rowerzystę, którego sposób jazdy wzbudził ich podejrzenia.
GÓRA KALWARIA Niebezpieczne zdarzenie drogowe w Wólce Załęskiej. Jedna osoba została poszkodowana, a droga jest całkowicie zablokowana.
GÓRA KALWARIA Dramatyczne sceny rozegrały się dziś rano na ulicy Grójeckiej w Górze Kalwarii. Funkcjonariusze piaseczyńskiej drogówki podjęli pościg za kierowcą czerwonego Nissana, który zignorował policyjne polecenie zatrzymania się do kontroli.
Mieszkańcy gminy Góra Kalwaria muszą przygotować się na czasowe utrudnienia w ruchu drogowym oraz zmiany w funkcjonowaniu komunikacji publicznej. W związku z prowadzonymi pracami naprawczymi drogi w miejscowości Linin zamknięty został odcinek trasy pomiędzy Osiedlem Linin a skrzyżowaniem w kierunku Pęcławia.
GÓRA KALWARIA Groźnie wyglądające zdarzenie na drodze krajowej nr 50 mogło zakończyć się tragedią. Ciężarówka staranowała bariery i przez kilkadziesiąt metrów sunęła wzdłuż drogi.
GÓRA KALWARIA Mieszkańcy Sobikowa mają powody do radości. W sobotę symbolicznie otwarto po gruntownej modernizacji blisko dwukilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej łączącej miejscowość z Czaplinkiem. Inwestycja znacząco poprawiła bezpieczeństwo i komfort poruszania się, a jednocześnie odmieniła wygląd centrum wsi.
GÓRA KALWARIA Rutynowa kontrola drogowa w Tomicach na ulicy Puławskiej zakończyła się poważnymi konsekwencjami dla 47-letniego kierowcy Opla Corsy. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy piaseczyńskiej drogówki po tym, jak przekroczył dozwoloną prędkość o 31 km/h. Jak się jednak szybko okazało, nadmierna prędkość była najmniejszym z jego problemów.
GÓRA KALWARIA W sobotę, 28 marca, w Górze Kalwarii odbędzie się Misterium Męki Pańskiej. Wydarzenie, które co roku przyciąga wielu mieszkańców i pielgrzymów, będzie wiązało się z czasowymi utrudnieniami w ruchu oraz zmianami w kursowaniu komunikacji publicznej
GÓRA KALWARIA Zgłoszenie z automatycznego systemu eCall postawiło na nogi służby ratunkowe. Do miejscowości Dębówka skierowano m.in. śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, kilka zastępów straży pożarnej oraz policję. Po dokładnym przeszukaniu terenu nie odnaleziono jednak ani rozbitego motocykla, ani osób poszkodowanych.
GÓRA KALWARIA Blisko 1,7-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej 683 od Sobikowa do Czaplinka przeszedł gruntowną przebudowę. Powstały nowe ronda, chodniki, ścieżka rowerowa i nowoczesne oświetlenie, a inwestycja warta 27,8 mln zł wkrótce zostanie oficjalnie oddana do użytku.
GÓRA KALWARIA  Kierowcy jadący drogą krajową nr 79 w kierunku Góry Kalwarii muszą uzbroić się w cierpliwość. Na trasie tworzą się korki, a przejazd jest znacznie utrudniony. Wszystko przez prace prowadzone przy drodze
GÓRA KALWARIA W niedzielę 25 stycznia w Górze Kalwarii należy spodziewać się czasowych utrudnień w ruchu drogowym oraz zmian w kursowaniu komunikacji autobusowej. Powodem jest WOŚP-owy bieg honorowy „Policz Się z Cukrzycą”, w którym udział weźmie 180 uczestników. Start i meta zaplanowane są na rynku przed ratuszem, a wydarzenie potrwa maksymalnie godzinę – od około 14.00.
GÓRA KALWARIA Powstała koncepcja rozbudowy drogi powiatowej nr 2865W w Górze Kalwarii, zakładająca m.in. budowę ronda i ciągu pieszo-rowerowego. Do 23 stycznia 2026 roku mieszkańcy mogą przesyłać swoje opinie w ramach konsultacji społecznych.
GÓRA KALWARIA Do groźnego wypadku drogowego doszło przed godziną 14.00 na drodze krajowej nr 79 w miejscowości Coniew. W zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe, a na miejscu konieczna była interwencja śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.