Boiska „ubierają się” na zimę. Gmina inwestuje w balony!

0

PIASECZNO Trwają prace przy budowie zadaszenia, które w ciągu najbliższych tygodni ma pojawić się nad boiskiem przy szkole w Kamionce. Niedługo zostanie zadaszony także skatepark, a być może również „Orlik” przy pływalni w centrum miasta


Przy boisku w Kamionce trwają prace związane z montażem zadaszenia

Balon pneumatyczny, który ma osłonić przed śniegiem i deszczem boisko w Kamionce, jest właśnie montowany. Gmina wypożyczyła go na okres zimowy, za co zapłaci 120 tys. zł. Firma, która będzie obsługiwała zadaszenie, zapewni także oświetlenie, wentylację i ogrzewanie.
– Traktujemy to na zasadzie testu – mówi Marek Frącz, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Jak balon zda egzamin, będziemy chcieli kupić taki sam dla boiska przy ul. Sikorskiego 20, przy basenie.
Nowy balon to koszt 500-700 tys. zł. Wiadomo już, że balon pojawi się także nad skateparkiem. Została wyłoniona w przetargu firma, która go dostarczy i zamontuje. Nie wiadomo natomiast czy uda się zadaszyć skatepark jeszcze przed nastaniem zimy. Wiele wskazuje na to, że nastąpi to dopiero w przyszłym roku.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię